NASA: W ciągu 10 lat odnajdziemy ślady życia poza Ziemią

NASA: W ciągu 10 lat odnajdziemy ślady życia poza Ziemią
Źródło zdjęć: © PD

10.04.2015 10:00, aktual.: 10.04.2015 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poszukiwania śladów pozaziemskiego życia trwają już od wielu lat, a wraz z powiększaniem się naszej wiedzy na temat Układu Słonecznego, wzrastają także nadzieje na to, że odkrycie to zostanie dokonane relatywnie szybko. Według głównej oficer naukowej NASA może stać się to nawet w ciągu najbliższej dekady.

Oczywiście Ellen Stofan, która podzieliła się swoimi szacunkami, nie odnosiła się do spotkania ludzkości z „zielonymi ludzikami”, a do organizmów, jakie mogą zostać wykryte podczas dokładnych badań znajdujących się w Układzie Słonecznym ciał obfitujących w wodę. A najnowsze odkrycia dowodzą, że jest ich dużo więcej, niż jeszcze niedawno zakładano. I to właśnie z nimi swoje nadzieje wiążą naukowcy:

- Jestem przekonana, że w ciągu dekady odnajdziemy mocne wskazówki świadczące o istnieniu życia pozaziemskiego, a w ciągu 20-30 lat uzyskamy niezbite dowody - stwierdziła dr Stofan podczas wystąpienia poświęconego poszukiwaniu światów zdolnych do podtrzymania życia. - Wiemy gdzie szukać. Wiemy jak szukać. W większości przypadków posiadamy technologię i uczymy się je odpowiednio wykorzystywać. Dlatego jestem przekonana, że jesteśmy na właściwej drodze.

Miejmy nadzieję, że jej szacunki okażą się słuszne. Choć z drugiej strony potencjalnych kandydatów na siedlisko życia pozaziemskiego w Układzie Słonecznym jest już tak dużo, że można się zastanawiać, czy 30 lat wystarczy do tego, by je dokładnie zbadać.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Abonament na YouTube coraz bliżej

Zobacz także: NASA chce ściągnąć asteroidę _ bliżej _ Ziemi

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także