NASA udostępnia gify z kosmosu. Jest co oglądać!

NASA udostępnia gify z kosmosu. Jest co oglądać!

NASA udostępnia gify z kosmosu. Jest co oglądać!
Źródło zdjęć: © NASA
Adam Bednarek
12.12.2016 11:27, aktualizacja: 12.12.2016 12:22

Gify kojarzą wam się tylko ze śmiesznymi obrazkami? NASA to zmieni - ich kolekcja gifów imponuje i zachęca do poszerzania wiedzy!

Czym są gify? To krótkie, zapętlone animacje lub wycięte fragmenty materiałów filmowych. W internecie gify są niemal wszędzie - fani piłki nożnej oglądają w ten sposób bramki, a znajomi na Facebooku w rozmowie wrzucają fragmenty ulubionych filmów, by wyrazić reakcje:

Gify kojarzą się raczej ze “śmiesznymi filmikami”. I kotkami.

NASA pozwala spojrzeć na ten format nieco inaczej. Agencja stworzyła i udostępniła mnóstwo gifów związanych z kosmosem. Jest trochę historii, efektownych ujęć, widoków z Marsa i wiele, wiele innych rzeczy dotyczących NASA. Przeglądając galerię gifów, można stracić trochę czasu…

NASA pokazuje, jak można wykorzystać nowe technologie do promowania nauki. Owszem, z tych gifów najbardziej cieszą się fani kosmosu, ale np. takie mogą rządzić w mediach społecznościowych:

Dodajcie do tego śmieszny tekst i mamy hit internetu.

Może NASA pójdzie w tym kierunku i doczekamy się też galerii memów? Śmiesznych, a przy okazji pożytecznych, bo uczących czegoś ciekawego? W NASA trzymają rękę na pulsie i wiedzą, co “sprzedaje się" w sieci. Oby inni poszli ich śladem, bo to naprawdę pozytywna działalność. Pokazująca, że jeśli robi się ważne i ciekawe rzeczy, to warto się tym chwalić. Tym bardziej że w internecie wartościowe treści - nawet jeśli to tylko gify - mogą się łatwo i szybko rozprzestrzeniać. Krótka, zapętlona animacja może być zachętą, by dowiedzieć się czegoś więcej.

Nie intryguje was na przykład to?

No właśnie. Dzięki, NASA! Gify znajdziecie na Giphy i Pinterest.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)