NASA szykuje się do pierwszego spaceru kosmicznego z samymi astronautkami

NASA szykuje się do pierwszego spaceru kosmicznego z samymi astronautkami
Źródło zdjęć: © NASA
Bolesław Breczko

06.10.2019 08:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Astronautki Christina Koch i Jessica Meir mają wziąć udział w zaplanowanym na 21 października spacerze kosmicznym. Będzie to pierwsze taki spacer, w którym wezmą udział jedynie kobiety.

Kobiety są gotowe do spaceru, co potwierdziły w wywiadzie dla telewizji NASA przeprowadzonym z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny miał odbyć się w marcu tego roku, ale problemem okazał się brak kombinezonów EVA w odpowiednich rozmiarach. "Teraz nie ma takiego problemu, mamy odpowiednie kombinezony dla wszystkich" powiedziała Meir.

W tym momencie nie jest jeszcze ustalone, którzy astronauci wezmą udział w zaplanowanym spacerze. NASA zaplanowała 6 kosmicznych spacerów w najbliższych miesiącach, więc jest szansa, że zobaczymy pierwszą załogę złożoną z samych kobiet. Christina Koch powiedziała, że ważne jest dla niej, aby zaznaczyć obecność i wkład kobiet w eksplorację kosmosu.

Podczas serii sześciu spacerów kosmicznych astronauci zainstalują nowe baterie litowo-jonowe, które poprawią wykorzystanie energii przez Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)