NASA świętuje Halloween. Tajemnicze zdjęcie Słońca powraca

NASA świętuje Halloween. Tajemnicze zdjęcie Słońca powraca
Źródło zdjęć: © NASA
Oskar Ziomek

28.10.2019 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NASA pamięta o zbliżającym się Halloween i z tej okazji przypomina interesujące zdjęcie Słońca, które zostało wykonane w 2014 roku. Aktywne rejony utworzyły znajomy kształt, a co utrwalono na nietypowym zdjęciu.

Halloween to okazja dla NASA, by zainteresować czymś szerokie grono odbiorców. Z tej okazji przypominane jest zdjęcie Słońca sprzed 5 lat, na którym można się dopatrzeć znajomego kształtu. Z uwagi na specyficzne ułożenie aktywnych rejonów na Słońcu, może ono przypominać dynię, a tym samym kojarzyć się z Halloween.

Wpis przypominający zdjęcie Słońca pojawił się na Facebooku, zaś wśród aktualności na stronie NASA znaleźć można dodatkowe wyjaśnienie. Okazuje się, że zdjęcie zostało wykonane przez obserwatorium dynamiki Słońca, czyli satelitę badającego aktywność Słońca, który cały czas jest aktywny, krążąc po swojej orbicie w Kosmosie.

Aktywne rejony na Słońcu to obszary, które emitują więcej światła energii, a przez to na zdjęciu są jaśniejsze. NASA tłumaczy, że na powyższej fotografii połączono ze sobą dwa obrazy, na który zarejestrowano dwa zestawy fal ultrafioletowych, aby uzyskać zdjęcie w kolorystyce zbliżonej do dyni kojarzonej z Halloween.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)