ycipk-1v56gu

NASA pokazała, jak zachowuje się ogień w kosmosie. Efekt jest zaskakujący [WIDEO]

NASA rozpaliła ogień w kosmosie. Efektowny eksperyment przeprowadzono na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Astronauci wzniecili ogień i wszystko zarejestrowali na filmie. Zobacz jak zachował się płomień w strefie mikrograwitacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA rozpaliła ogień w kosmosie
NASA rozpaliła ogień w kosmosie (WP.PL, Fot: NASA)
ycipk-1v56gu

NASA przeprowadziła bardzo interesujący eksperyment. Astronauci przebywający na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej rozpalili ogień i efekty uwiecznili na filmie. W warunkach prawie zerowej grawitacji, płomienie zachowywały się zupełnie inaczej niż na Ziemi.

Czytaj także: NASA odnalazła drugą Ziemię. Przełomowe odkrycie może zmienić przyszłość ludzkości

Zachowanie płomienia na ISS

ycipk-1v56gu

To nie pierwsze eksperymenty z płomieniem w warunkach mikrograwitacji, dlatego jego dziwny kształt nie stanowił dla naukowców z NASA wielkiego zaskoczenia. Mimo wszystko zdecydowali się na przeprowadzenie prostego testu i pokazanie go na filmie. Jak można zauważyć na wideo, zachowanie płomienia jest zupełnie inne od tego, które znamy.

Naukowcy wyjaśniają, że płomienie ognia rozpalonego w kosmosie wyglądają zupełnie inaczej w wyniku braku grawitacji. Powietrze na Ziemi jest chłodniejsze i porusza się w dół, podczas gdy gazy unoszą się do góry. Dzięki temu możemy obserwować płomienie. W warunkach mikrograwitacji procesy te nie zachodzą. Efektem są sferyczne płomienie.

Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - w stanie nieważkości - płomień układa się równomiernie we wszystkich kierunkach, tworząc kulisty kształt.

ycipk-1v56gu

NASA wierzy, że przeprowadzony eksperyment pozwoli zrozumieć zachowania ognia i otworzy nowe możliwości do zwiększania wydajności płomieni.

Zobacz także: NASA zaobserwowała na Marsie ziemskie zjawisko. Wygląda niesamowicie

Polub WP Tech
ycipk-1v56gu
ycipk-1v56gu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1v56gu