Trwa ładowanie...
ycipk-2t758s

NASA pokazała, jak zachowuje się ogień w kosmosie. Efekt jest zaskakujący [WIDEO]

NASA rozpaliła ogień w kosmosie. Efektowny eksperyment przeprowadzono na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Astronauci wzniecili ogień i wszystko zarejestrowali na filmie. Zobacz, jak zachował się płomień w strefie mikrograwitacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA rozpaliła ogień w kosmosie
NASA rozpaliła ogień w kosmosie (WP.PL, Fot: NASA)
ycipk-2t758s

NASA przeprowadziła bardzo interesujący eksperyment. Astronauci przebywający na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej rozpalili ogień i efekty uwiecznili na filmie. W warunkach prawie zerowej grawitacji, płomienie zachowywały się zupełnie inaczej niż na Ziemi.

Czytaj także: NASA odnalazła drugą Ziemię. Przełomowe odkrycie może zmienić przyszłość ludzkości

NASA. Zachowanie płomienia na ISS

ycipk-2t758s

To nie pierwsze eksperymenty z płomieniem w warunkach mikrograwitacji, dlatego jego dziwny kształt nie stanowił dla naukowców z NASA wielkiego zaskoczenia. Mimo wszystko zdecydowali się na przeprowadzenie prostego testu i pokazanie go na filmie. Jak można zauważyć na wideo, zachowanie płomienia jest zupełnie inne od tego, które znamy.

Naukowcy wyjaśniają, że płomienie ognia rozpalonego w kosmosie wyglądają zupełnie inaczej w wyniku braku grawitacji. Powietrze na Ziemi jest chłodniejsze i porusza się w dół, podczas gdy gazy unoszą się do góry. Dzięki temu możemy obserwować płomienie. W warunkach mikrograwitacji procesy te nie zachodzą. Efektem są sferyczne płomienie.

Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - w stanie nieważkości - płomień układa się równomiernie we wszystkich kierunkach, tworząc kulisty kształt.

ycipk-2t758s

NASA wierzy, że przeprowadzony eksperyment pozwoli zrozumieć zachowania ognia i otworzy nowe możliwości do zwiększania wydajności płomieni.

Zobacz także: NASA zaobserwowała na Marsie ziemskie zjawisko. Wygląda niesamowicie

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2t758s

ycipk-2t758s
ycipk-2t758s