Trwa ładowanie...
ycipk-3hz155

NASA: Łazik Curiosity dalej wypełnia swoją misję. Zrobił zdjęcie marsjańskiej mgły

W trakcie swojej samotnej misji Łazik Curiosity eksploruje Czerwoną Planetę i wykonuje zdjęcia, które pozwalają zrozumieć jej specyfikę. Fotografia przedstawiająca marsjańską mgłę wzbudziła szczególne zainteresowanie wśród naukowców. NASA zleciła dalsze badania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsjańska mgła
Marsjańska mgła (NASA, Fot: NASA/JPL-Caltech)
ycipk-3hz155

Zdjęcie zostało wykonane 1 listopada. Widać na nim krawędź wzniesienia oraz krater Gale spowity gęstą mgłą. Przypomina ona unoszący się pył. Zdjęcie zaintrygowało naukowców z NASA.

NASA: Poszukiwanie śladów wody

Łazik Curiosity pobierze próbki pyłu. Jego struktura zostanie poddana szczegółowej analizie. Naukowcy liczą, że badanie pozwoli na wykrycie śladów skał osadowych, które potwierdziłyby, że dawniej, w tym miejscu występowała woda.

ycipk-3hz155

NASA: Przenośne laboratorium

Marsjański łazik pracuje teraz na obszarze określanym jako Central Butte. Teren jest bogaty w skały, których próbki interesują badaczy z NASA. Curiosity wykorzystuje specjalne wiertło do drążenia w skałach, a zamontowane w nim przenośne laboratorium (SAM – Sample Analysis at Mars) pozwala na wstępną weryfikację zgromadzonych próbek na Marsie.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3hz155

ycipk-3hz155
ycipk-3hz155