NASA i Siły Kosmiczne USA łączą siły. Będę realizować wspólne projekty

NASA i Siły Kosmiczne USA łączą siły. Będę realizować wspólne projekty

NASA rozpoczyna oficjalną współpracę z Siłami Kosmicznymi USA.
NASA rozpoczyna oficjalną współpracę z Siłami Kosmicznymi USA.
Karolina Modzelewska
24.09.2020 22:49, aktualizacja: 01.03.2022 13:57

NASA oraz Siły Kosmiczne USA zdecydowały się na rozpoczęcie współpracy, która będzie dotyczyła m.in. lotów kosmicznych, polityki kosmicznej USA, badań kosmosu i skutecznej obrony planetarnej.

We wtorek (22 września) Administrator NASA Jim Bridenstine i szef operacji kosmicznych USA gen. John „Jay” Raymond ogłosili protokół ustaleń (MOU) między NASA a Siłami Kosmicznymi Stanów Zjednoczonych.

NASA i Siły Kosmiczne USA

Umowa oficjalnie łączy obie jednostki we współpracy w zakresie "lotów kosmicznych z udziałem ludzi, polityki kosmicznej Stanów Zjednoczonych, transportu kosmicznego, standardów i najlepszych praktyk w zakresie bezpiecznych operacji w kosmosie, badań naukowych i obrony planetarnej" jak można przeczytać w oświadczeniu NASA.

Podczas gdy NASA koncentruje się na eksploracji, nauce i technologii, Siły Kosmiczne USA skupiają się na operacjach wojskowych. Pomimo występujących różnic wciąż występuje wiele elementów wspólnych, na co zwrócił uwagę Bridenstine podczas wirtualnego wydarzenia w Mitchell Institute.

- Bezpieczna, stabilna i dostępna domena kosmiczna stanowi podstawę bezpieczeństwa, dobrobytu i osiągnięć naukowych naszego kraju. Siły kosmiczne z niecierpliwością czekają na przyszłą współpracę, gdy NASA wkracza w kosmos z korzyścią dla wszystkich – zaznaczył Administrator NASA.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)