Nalot Policji na piratów komputerowych w Opolu

Nalot Policji na piratów komputerowych w Opolu
Źródło zdjęć: © policja

04.02.2011 14:25, aktual.: 04.02.2011 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej zabezpieczyli sprzęt komputerowy i nielegalnie skopiowane oprogramowanie o wartości 65 000 zł. Właściciele zabezpieczonych przedmiotów muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną i finansową. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej uzyskali informację, że w jednej z firm na terenie powiatu opolskiego prawdopodobnie dochodzi do łamania technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier. 3. stycznia funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia tej firmy. W czynnościach wspólnie z policjantami uczestniczył biegły z zakresu informatyki. Prowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do zabezpieczenia 3 komputerów przenośnych z zainstalowanymi najprawdopodobniej nielegalnymi programami operacyjnymi i użytkowymi firm Corel i Microsoft. Ponadto zabezpieczono 29 konsol xbox360, konsolę psp, 55 płyt CD i DVD zawierających nielegalne kopie programów komputerowych. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia wynosi 50 000 zł.

Obraz
© (fot. Policja.pl)

Policjanci, realizując podobną sprawę, zabezpieczyli w prywatnym mieszkaniu w Opolu u mężczyzny ogłaszającego świadczenie usług w zakresie przerabiania konsol do gier, przerobioną konsolę xbox360. komputer z nielicencjonowanym oprogramowaniem oraz oprogramowaniem umożliwiającym przerabianie konsol. W mieszkaniu zabezpieczono również 50 płyt z nielegalnie skopiowanymi programami. Wartość mienia wyniosła w tym przypadku 15 000 zł.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych za opisane czyny może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz odpowiedzialności karnej, mężczyźni muszą liczyć się w wysokimi kosztami odszkodowań na rzecz właścicieli programów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)