Największe zmiany w historii Allegro! Rewolucja niebawem
Już w styczniu Allegro czeka prawdziwa rewolucja. Największa w Polsce platforma aukcyjna zmieni się nie do poznania. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, całkowicie przebudowana zostanie prezentacja produktów. Następstwem zmian będzie również krótszy proces rejestracji użytkowników i kupowania.
W jakim celu dokonywane są zmiany? Allegro chce zwiększyć liczbę dokonywanych za pomocą serwisu transakcji. Liczy, że modyfikacje przyniosą duży wzrost. Dla tego najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce, który może pochwalić się ponad 1. milionami zarejestrowanych użytkowników, będzie to największa przebudowa w historii. Czy wyjdzie ona wszystkim na dobre? Allegro zapewnia, że przy projektowaniu zmian wykorzystało opinie i sugestie Allegrowiczów.
Co się zmieni?
Główną zmianą będzie przebudowa prezentacji produktów. Allegro zamierza całkowicie zmienić dotychczasowe podejście. Mało przejrzyste listy ma zastąpić coś na kształt Pinteresta - amerykańskiego serwisu, który w oryginalny sposób (w formie wirtualnej tablicy) prezentuje treści użytkowników. Nowa forma ma spowodować wrażenie dużego internetowego katalogu, który będzie można przeglądać z wypiekami na twarzy.
Drugą istotną zmianą będzie nowy sposób rejestrowania użytkowników. Długi i skomplikowany proces rejestracji zostanie ograniczony do prostego formularza, który w kilku krokach pozwoli stworzyć nowe konto w serwisie. Informacje, które należy będzie podać w zasadzie ograniczą się do adresu e-mail czy daty urodzenia. Do tej modyfikacji Allegrowicze mają sporo zastrzeżeń, gdyż może ona osłabić skuteczność weryfikacji potencjalnych kupujących i sprzedających. Czy tak rzeczywiście będzie, to się okaże, jednak zdaniem Allegro wszelkie obawy są nieuzasadnione. Serwis chwali się systemami monitorującymi zachowanie wszystkich użytkowników, które na bieżąco wykrywają próby nadużyć.
Czy rzeczywiście użytkownicy nie będą mieli powodów do narzekań, przekonamy się już niebawem. Zmiany mają na celu wzmocnienie pozycji serwisu w dobie rosnącej konkurencji ze strony sklepów internetowych i tematycznych platform handlowych. Jest to również przygotowanie się do coraz bardziej prawdopodobnego wejścia na Polski rynek światowego giganta, jakim jest Amazon.
Źródło: Gazeta Prawna.PL, SW, WP.PL