Najwięcej działających komercyjnie sieci LTE zbudował Ericsson

Najwięcej działających komercyjnie sieci LTE zbudował Ericsson

13.05.2011 10:26, aktual.: 13.05.2011 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ericsson podpisał dotąd 18 kontraktów na wdrożenie sieci LTE. Wybudowane przez firmę Ericsson sieci obejmują zasięgiem 150 mln osób. Firma zacznie osiągać znaczące przychody z LTE na przełomie 2012 i 2013 roku.

Technologia LTE (Long Term Evolution) podbija światowy rynek telekomunikacyjny. Sieci tego typu pozwalają na przesyłanie danych z prędkością do 150 Mb/s. Światowym liderem wśród dostawców tej technologii jest Ericsson - zarówno pod względem liczby klientów, którzy korzystają z sieci wybudowanych dzięki jego infrastrukturze, jak i pod względem liczby komercyjnych wdrożeń.

Chociaż konkurenci częściej chwalą się, że planują nowe wdrożenia LTE, to właśnie Ericsson ma największą liczbę podpisanych kontraktów i komercyjnych wdrożeń. Ericsson informował rynek o 18 kontraktach na sieci LTE, z czego wszystkie 18 zostało podpisanych, a 8 już doczekała się komercyjnego wdrożenia.

Obraz

Dla porównania, największy europejski konkurent Ericssona pochwalił się liczbą 31 kontraktów, z czego jednak zweryfikowano tylko 11, a jedynie 5 zostało komercyjnie wdrożonych. Komercyjne wdrożenie określono jako sieć, w której każdy chętny klient może rozpocząć korzystanie z usługi.

Ericsson podpisał kontrakty na dostawy sprzętu do budowy sieci LTE z pięcioma z dziesiątki największych pod względem przychodów operatorów na świecie. Wśród klientów są m.in. takie korporacje jak Telia Sonera (pierwsze w historii komercyjne wdrożenie LTE), AT&T (największe komercyjne wdrożenie LTE na świecie), Vodafone, NTT DoCoMo i wielu innych. Ostatnio Ericsson został zaproszony do współpracy z China Mobile przy tworzeniu największej jak dotąd na świecie testowej sieci TD-LTE. Ericsson wybuduje testową sieć TD-LTE w mieście Shenzhen, gdzie działa jeden z najbardziej zaawansowanych rynków usług telekomunikacyjnych w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także