Najwięcej działających komercyjnie sieci LTE zbudował Ericsson

Najwięcej działających komercyjnie sieci LTE zbudował Ericsson

Najwięcej działających komercyjnie sieci LTE zbudował Ericsson
13.05.2011 10:26, aktualizacja: 13.05.2011 12:37

Ericsson podpisał dotąd 18 kontraktów na wdrożenie sieci LTE. Wybudowane przez firmę Ericsson sieci obejmują zasięgiem 150 mln osób. Firma zacznie osiągać znaczące przychody z LTE na przełomie 2012 i 2013 roku.

Technologia LTE (Long Term Evolution) podbija światowy rynek telekomunikacyjny. Sieci tego typu pozwalają na przesyłanie danych z prędkością do 150 Mb/s. Światowym liderem wśród dostawców tej technologii jest Ericsson - zarówno pod względem liczby klientów, którzy korzystają z sieci wybudowanych dzięki jego infrastrukturze, jak i pod względem liczby komercyjnych wdrożeń.

Chociaż konkurenci częściej chwalą się, że planują nowe wdrożenia LTE, to właśnie Ericsson ma największą liczbę podpisanych kontraktów i komercyjnych wdrożeń. Ericsson informował rynek o 18 kontraktach na sieci LTE, z czego wszystkie 18 zostało podpisanych, a 8 już doczekała się komercyjnego wdrożenia.

Obraz

Dla porównania, największy europejski konkurent Ericssona pochwalił się liczbą 31 kontraktów, z czego jednak zweryfikowano tylko 11, a jedynie 5 zostało komercyjnie wdrożonych. Komercyjne wdrożenie określono jako sieć, w której każdy chętny klient może rozpocząć korzystanie z usługi.

Ericsson podpisał kontrakty na dostawy sprzętu do budowy sieci LTE z pięcioma z dziesiątki największych pod względem przychodów operatorów na świecie. Wśród klientów są m.in. takie korporacje jak Telia Sonera (pierwsze w historii komercyjne wdrożenie LTE), AT&T (największe komercyjne wdrożenie LTE na świecie), Vodafone, NTT DoCoMo i wielu innych. Ostatnio Ericsson został zaproszony do współpracy z China Mobile przy tworzeniu największej jak dotąd na świecie testowej sieci TD-LTE. Ericsson wybuduje testową sieć TD-LTE w mieście Shenzhen, gdzie działa jeden z najbardziej zaawansowanych rynków usług telekomunikacyjnych w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)