"Najgorzej strzeżona tajemnica Sony" oficjalnie zaprezentowana

"Najgorzej strzeżona tajemnica Sony" oficjalnie zaprezentowana

"Najgorzej strzeżona tajemnica Sony" oficjalnie zaprezentowana
Źródło zdjęć: © IDG.pl
03.06.2009 14:30, aktualizacja: 03.06.2009 15:04

Sony zaprezentowało oficjalnie nową wersję przenośnej konsoli do gier, PSP Go - następcy PlayStation Portable.

PSP Go mierzy 12. x 16,5 x 69 mm i waży 158 g. Wyposażone jest w panoramiczny ekran o przekątnej 3,8 cala o rozdzielczości 480 z 272 piksele. Urządzenie jest więc mniejsze i lżejsze od konsol poprzedniej generacji (PSP-3000). Mniejsze wymiary PSP Go uzyskano usuwając z konsoli stację dysków optycznych Universal Media Disc oraz zmniejszając wymiary ekranu (w PSP było to 4,3"). Użytkownik będzie musiał zaopatrywać się w multimedia korzystając z sieci PlayStation Network lub transferując je z konsoli PlayStation 3. Ekran niestety nie jest dotykowy, przez co urządzenie wypada nieco słabiej zwłaszcza na tle produktów Apple - iPhone'a iPoda touch.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Wyświetlacz można wysunąć poza korpus konsoli - rozwiązanie znane z niektórych modeli smartfonów - tyle że zamiast klawiatury QWERTY odsłania on przyciski kontrolne, w tym klawisze kierunkowe, specjalne i wyboru oraz mały analogowy "joystick".

PSP Go dysponuje pamięcią flash o pojemności 1. GB, którą można rozszerzyć dzięki kartom Memory Stick Micro (w obudowie znajduje się stosowny slot na te nośniki). Urządzenie wyposażone jest w moduł łączności Wi-Fi (zgodny ze standardem 802.11b) oraz Bluetooth 2.0, dzięki czemu może współpracować z urządzeniami peryferyjnymi i gadżetami, takimi jak słuchawki czy bezprzewodowe kontrolery. Konsolę można też podłączyć do telewizora.

Zobacz wideoprezentację urządzenia:

Cenę urządzenia ustalono na 24. dolarów. W sprzedaży w Ameryce Północnej, Europie i Azji znajdzie się ono jesienią br.
Konsola została określona mianem "najgorzej strzeżonej tajemnicy Sony" przez samego prezesa firmy, Jacka Trettona. Żartował on w ten sposób na temat wycieku informacji, poprzedzającego oficjalną prezentację urządzenia na targach E3.

Więcej informacji: Sony

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)