Najchętniej kupowane pamięci USB

Najchętniej kupowane pamięci USB

06.10.2009 10:57, aktual.: 06.10.2009 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie zawrotnego przyrostu danych cyfrowych rośnie również sprzedaż pamięci USB. Dotyczy to między innymi modeli z szybkim transferem, który w przypadku najbardziej wydajnych urządzeń coraz częściej przekracza 30 MB/s. Największą popularnością cieszą się pendrive'y czterech znanych marek: Corsair, SanDisk, OCZ Technology oraz Kingston. Średnia cena najbardziej popularnych urządzeń tego typu wynosi nieco ponad 160 zł brutto

Z danych Komputronik SA wynika, że w ostatnim okresie najchętniej kupowane pendrive'y z szybkim transferem to:

  1. Corsair PenDrive Flash Voyager GT 16GB,
  2. PenDrive SanDisk Cruzer Micro U3 Ready Boost 16GB,
  3. OCZ Technology PenDrive Rally2 8GB,
  4. Corsair PenDrive Flash Voyager 8GB,
  5. Kingston Data Traveler HyperX2 16GB.

Polscy użytkownicy pamięci USB z szybkim transferem preferują urządzenia, które są w stanie pomieścić 1. GB danych. Klienci salonów Komputronik oraz internetowego sklepu Komputronik.pl nieco rzadziej decydowali się na modele o pojemności 8GB.

Najchętniej kupowane w ostatnich tygodniach pendrive'y różnią się szybkością zapisu i odczytu danych. Najbardziej popularny model - Corsair PenDrive Flash Voyager GT - jest pod tym względem absolutnym liderem. W tym przypadku maksymalna prędkość odczytu wynosi 3. MB/s. Jednak pozostałe modele z najnowszego rankingu Komputronik SA również zapewniają bardzo szybki odczyt danych: zwykle od 25 do 30 MB/s. Mniejsza jest średnia maksymalna prędkość zapisu, która waha się od 10 MB/s do 21 MB/s.

Najbardziej popularne urządzenia:

Polscy użytkownicy pendrive'ów o szybkim transferze preferowali model Corsair PenDrive Flash Voyager GT 16GB w cenie 165,90 zł brutto. Model zapewnia wyjątkowo dobre parametry wymiany danych: maksymalna prędkość odczytu wynosi w tym przypadku 3. MB/s, zaś transfer w przypadku zapisu sięga 21 MB/s. Na uwagę zasługuje solidna, wstrząso- i wodoodporna obudowa. Ciekawa, awangardowa stylistyka obudowy może podobać się zwłaszcza młodym użytkownikom.

Obraz
© Corsair PenDrive Flash Voyager GT 16GB (fot. Corsair)

Drugą najchętniej kupowaną szybką pamięcią USB okazał się PenDrive SanDisk Cruzer Micro U3 16GB ReadyBoost za 149 zł brutto. Ten niewielki, ale pojemny pendrive czyta dane z prędkością 2. MB/s, zaś zapisuje informacje z szybkością 10 MB/s. Pamięć USB Cruzer Micro oferuje szereg przydatnych aplikacji: Skype, CruzerSync (synchronizacja danych), Avast antivirus oraz SignupShield (menedżer haseł). Model Cruzer Micro U3 Ready Boost umożliwia przyspieszenie działania systemu na komputerach z Windows Vista. To możliwe dzięki temu, że pendrive może służyć do przechowywania pliku stronicowego (zawiera dane, które nie mieszczą się w pamięci RAM) zastępując w tej roli dysk twardy komputera. Pendrive SanDisk współpracuje również z systemami operacyjnymi: MacOS X oraz Linux 2.4.

Obraz
© SanDisk Cruzer Micro U3 16GB ReadyBoost (fot. Komputronik.pl)

Kolejną szczególnie chętnie wybieraną szybką pamięcią USB był OCZ Technology PenDrive 8GB Rally2 USB 30MB/s, której cena wynosi 103,60 zł brutto. Dzięki dwukanałowemu transferowi danych uzyskuje prędkość odczytu do 2. MB/sekundę, zaś w przypadku zapisu parametr ten dochodzi do 15 MB/s. OCZ Rally2 oferuje nie tylko dużą prędkość działania, ale również estetykę wykonania. Obudowa z aluminium jest elegancka i trwała.

Obraz
© OCZ Technology PenDrive 8GB Rally2 USB 30MB/s (fot. OCZ)

Czwartym hitem jest model Corsair PenDrive Flash Voyager 8GB w gumowej, wytrzymałej obudowie odpornej zarówno na wstrząsy, jak też zalanie wodą. Za jedyne 6. zł brutto użytkownik otrzymuje pamięć USB, która odczytuje dane z maksymalną prędkością do 31 MB/s. Z kolei szybkość zapisu sięga 12 MB/s. Urządzenie jest widoczne w systemie jako dysk wymienny. Współpracuje z systemem operacyjnym Microsoft Windows oraz Mac OS.

Obraz
© Corsair PenDrive Flash Voyager 8GB (fot. Komputronik.pl)

Równie ciekawą propozycją okazuje się Kingston Data Traveler HyperX2 16GB, którego cena wynosi 280 zł brutto. Wysoki komfort użytkowania zapewnia szybki przesył danych: maksymalnie 2. MB/s w przypadku odczytu oraz 16 MB/s przy zapisie. Podobnie, jak model opisywany powyżej, również pendrive marki Kingston wykorzystuje funkcję ReadyBoost do opcjonalnego przechowywania informacji, które nie mieszczą się w pamięci RAM.

Obraz
© Kingston Data Traveler HyperX2 16GB (fot. Komputronik.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (83)
Zobacz także