Nadchodzi 128‑bitowy Windows 8 i Windows 9?

Nadchodzi 128-bitowy Windows 8 i Windows 9?

08.10.2009 13:00, aktual.: 08.10.2009 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 8 zaoferuje 128-bitową architekturę. Microsoft już planuje, jakie rozwiązania technologiczne może zaimplementować do Windows 9. To tylko niektóre z informacji, jakie ujrzały światło dzienne dzięki "wyciekowi" w serwisie LinkedIn.

Robert Morgan, jeden z doświadczonych pracowników amerykańskiego zespołu Microsoftu, popełnił szkolny błąd i umieścił w swoim profilu na LinkedIn poufne informacje dotyczące Windows 8 oraz Windows 9.

Morgan napisał w profilu LinkedIn, że aktualnie pracuje jako starszy specjalista ds. badań i rozwoju projektów krótko oraz długoterminowych w Microsofcie. Zaznaczył, że jego dział ma ścisły związek z bezpieczeństwem.

Dalej było tylko ciekawiej - Morgan dodał, że projekty nad którymi pracuje, uwzględniają takie koncepcje jak "kompatybilność 128-bitowej architektury z jądrem Windows 8. oraz "projekt systemu Windows 9". Na koniec zaznaczył, że jest odpowiedzialny również za "utrzymywanie relacji z głównymi partnerami: Intelem, AMD, HP i IBM".
Profil Morgana został już usunięty z głównej strony LinkedIn. Aktualnie można go obejrzeć w cache Google.

Windows 7 będzie miał swoją premierę za dwa tygodnie, 2. października. System zostanie udostępniony w wersji 32 i 64-bitowej. Analitycy rynku przewidują, że premiera Windows 7 spopularyzuje wreszcie - teoretycznie bardziej wydajną - wersję 64-bitową systemu.
Jeśli Microsoft utrzyma swoją politykę wydawania kolejnych wersji Windows co trzy lata, to powinniśmy doczekać się 128-bitowego Windowsa 8 już w 2012 roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (177)
Zobacz także