Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery sportowej?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery sportowej?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery sportowej?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.04.2019 16:12

Kamery sportowe cieszą się w ostatnich latach niesłabnącą popularnością. Wysokie pozycje w rankingach sprzedaży potwierdzają, że rozwijanie tej kategorii produktowej opłaciło się największym graczom na tym podwórku. Oczywiście nie brakuje i debiutujących w tej branży producentów. Jaką kamerę sportową kupić? Na co zwrócić uwagę? Temu poświęcimy poniższy tekst.

Rozmiar i kształt kamery sportowej ma znaczenie

Jak zapewne zauważyliście, kamery sportowe mają różną konstrukcję. Przybierają kształty sześcianów, spłaszczonych tub lub jeszcze bardziej skomplikowanych form. I nie jest to kwestia fanaberii producenta! Kształt w dużej mierze ma przystosować urządzenie do pracy w różnych środowiskach. Płaska kamera sprawdzi się zamontowana na boku kasku, a z kolei sześcian świetnie sprawdzi się zamontowany na klatce lub czole. Wszak do kamer nie brakuje akcesoriów montażowych, to warto przed zakupem zastanowić się, który model sprawdzi się najlepiej podczas użytkowania.

Video:

Dodatki do kamer

Nietypowy kształt kamery sportowej może nieść za sobą ryzyko braku do niej wspomnianych akcesoriów, które umożliwiają szybki, prosty i BEZPIECZNY montaż urządzenia do wielu powierzchni. Wszelkie rzepy, uchwyty, przedłużki, gimbale i pływaki pozwalają wykorzystywać kamerę sportową praktycznie w każdych warunkach. Przed zakupem, sprawdź dostępność dodatków do wybranego modelu kamery. Wiele dostępnych akcesoriów jest kompatybilny z różnymi modelami kamer sportowych, lecz nie dotyczy to wszystkich urządzeń. Najistotniejszym elementem wartym sprawdzenia jest obudowa wodoodporna. Oczywiście nie wszystkie urządzenia jej potrzebują. Na rynku nie brakuje kamer, które są wodoodporne ze względu na swoją oryginalną konstrukcję.

Video:

Miniaturowe kamery sportowe do miejsc trudno dostępnych

Między innymi w ofercie Polaroid i Go Pro znalazły się kamery znacznie mniejsze, nazywane potocznie kostkami, ze względu na swój kształt. Zminiaturyzowano je na tyle mocno, jak to tylko było możliwe. I wcale nie odbija się to na jakości nagrywanych filmów! Największym plusem Cube Lifestyle Action Camera lub Hero5 Session jest możliwość instalacji ich w miejscach pozornie niedostępnych. Zmniejszenie rozmiarów kamerek sprawiło, że zazwyczaj nie mają one więcej, niż dwa przyciski funkcyjne. Mimo tego, są bardzo intuicyjne w obsłudze! Tym bardziej, że większością kamer sportowych można sterować za pośrednictwem smarfona.

Video:

Jeszcze przed zakupem konkretnego urządzenia, zwróć uwagę na maksymalną, możliwą pojemność karty pamięci, którą obsługuje dana kamera. Filmy wysokiej jakości bardzo szybko są w stanie zapełnić nośniki, a im większa ich pojemność, tym rzadziej trzeba zgrywać filmy na dysk lub zmieniać kartę na pustą. Ważną cechą jest też długość pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Jeśli ocenisz urządzenie pod kątem wymienionych powyżej elementów, będziesz miał pewność, że jest to dobry wybór.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)