Myszka bez granic

Myszka bez granic

Myszka bez granic
Źródło zdjęć: © WP.PL
12.09.2011 15:26, aktualizacja: 21.09.2011 12:18

Garage to dział Microsoftu, w którym omijane są normalne cykle technologiczne projektowania produktów. Część z nich trafia do kosza, a część zamienia się w komercyjne towary. Tym razem stało się coś jeszcze innego.

Microsoft Garage wydało darmową aplikację dla komputerów PC dla osób, które korzystają z więcej niż jednego komputera. Mouse Without Borders zajmuje 1,1 MB i może połączyć ze sobą cztery komputery. Aplikacja pozwala na kopiowanie, wklejanie i przenoszenie danych między owymi komputerami za pomocą myszki.

–. Mam dwa komputery na moim służbowym biurku, są podłączone do trzech monitorów LCD. Dzięki Mouse Without Borders mogę ruszać kursorem między tymi trzema ekranami, mimo iż jeden jest podłączony do zupełnie innego komputera. Co więcej, mogę przenosić pliki między oboma komputerami za pomocą prostej metody przeciągnij-i-upuść – pisze Steve Clayton z firmy Microsoft.

Aplikacja pozwala również na jednokrotne, wspólne logowanie do wszystkich komputerów i…. ustawianie tapet z wyszukiwarki Bing.

Nie jest to nowatorski pomysł. Podobny projekt, tyle że open source'owy jest rozwijany już od 2006 roku. Nazywa się Synergy i można o nim poczytać tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Holograficzny nośnik przyszłości: przezroczyste 500gb"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)