MyPaint 1.0 - malowanie na ekranie. Zobacz co potrafisz!

MyPaint 1.0 - malowanie na ekranie. Zobacz co potrafisz!
Źródło zdjęć: © mypaint.intilinux.com

01.12.2011 12:04, aktual.: 01.12.2011 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz dość ubogiego w funkcje Painta? Chciałbyś malować na komputerze z rozmachem? Z pomocą przychodzi program MyPaint, który tylko z nazwy przypomina proste rozwiązanie Microsoftu dostępne praktycznie w każdej wersji systemu Windows.

MyPaint to szybki i łatwy w obsłudze program graficzny służący do tworzenia cyfrowych malowideł. Został oparty na kodzie open-source, więc jest całkowicie darmowy. Posiada bardzo prosty interfejs użytkownika, dzięki czemu jego obsługa nie powinna nikomu sprawić problemów.

Aplikacja dobrze współpracuje z tabletami graficznymi. Co ważne, pozwala przypisać wybrane akcje do przycisku piórka. Warto wspomnieć także o możliwości dostosowania krzywej mapowania nacisku do własnych preferencji. Pracę z MyPaint ułatwia nieograniczone płótno, obsługa warstw oraz paleta kolorów, w trzech rodzajach - trójkątna, kwadratowa i koło barw, zapamiętująca używane kolory. Standardowo dostępnych jest pokaźny zestaw pędzli, który jeśli nam nie wystarczy możemy rozbudować o własne narzędzia. Obrazy można zapisać w formacie OpenRaster z zachowaniem warstw, a gotowe prace wyeksportować do plików PNG lub JPG.

Nowością w wersji 1.0 jest funkcja "scratchpad", czyli ruchome okno dla podręcznych narzędzi, w którym możemy umieszczać rozmaite informacje, przydatne podczas malowania. Możemy na niej tworzyć notatki, mieszać warstwy, zapisywać wybrane kolory, a nawet pociągnięcia pędzlem.

Program MyPaint można pobrać z naszego działu z plikami, klikając na poniższy link.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)