MWC 2014: nowa odsłona tabletu Yoga i trzy smartfony Lenovo

MWC 2014: nowa odsłona tabletu Yoga i trzy smartfony Lenovo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.02.2014 13:59, aktual.: 25.02.2014 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lenovo podczas Mobile World Congress 2014 pokazało nowy tablet YOGA 10 HD+. Tablet wyróżnia się wyjątkowym wzornictwem oraz możliwością pracy w trzech różnych trybach: Trzymaj w dłoni (hold), Trybie Połóż (tilt) oraz Trybie Postaw (stand). Obok tabletu firma pokazała także trzy nowe smartfony z serii S.

Tablet Youga 10 HD+

Najnowszy tablet Lenovo został wyposażony w wyświetlacz 20/2. Vision o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczościFull HD (1920 x 1200). Nowa funkcja inteligentnego wyświetlacza automatycznie dopasowuje obrazy i tekst na ekranie do oświetlenia otoczenia, dbając o wzrok użytkowników. Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktowany z częstotliwością 1,6 GHz, który jest wspomagany 2 GB pamięci RAM. Pamięć masowa, to w zależności od, wersji 16 lub 32 GB. Całość działa oczywiście pod kontrolą systemu Android w wersji 4.3. Na wyposażeniu znajduje się także system dźwięku Dolby, port micro-USB, a także aparat o rozdzielczości 8 MP. Szacowany czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynosi natomiast 18 godzin.

Dzięki możliwości działania w trzech trybach - Trzymaj w dłoni (hold), Trybie Połóż (tilt) oraz Trybie Postaw (stand) - użytkownicy wciąż mogą komfortowo korzystać z tabletu w praktycznie każdej sytuacji. Cylindryczna bateria pozwala wygodnie trzymać tablet podczas czytania lub przeglądania stron internetowych - Tryb Trzymaj w dłoni (hold), a w trybie Połóż (tilt) można ustawić tablet na biurku lub stole pod kątem odpowiednim do oglądania zawartości ekranu. Ulepszona podstawka przymocowana do cylindra baterii umożliwia korzystanie z tabletu w trybie Postaw (stand). W ten sposób można wygodnie oglądać filmy i zdjęcia bez potrzeby podpierania tabletu. Urządzenie będzie stało stabilnie pozwalając na regulację kąta nachylenia w zakresie od 30. do 80°.

Yoga 1. HD+ ma dodatkowo zainstalowane trzy aplikacje Lenovo DOit ułatwiające udostępnianie, synchronizację i ochronę danych. Aplikacja SHAREit umożliwia udostępnianie zdjęć, filmów wideo, plików muzycznych, dokumentów i aplikacji maksymalnie pięciu urządzeniom bez połączenia z Internetem. Informacje lub dane aplikacji są przesyłane bezprzewodowo między urządzeniami do 40 razy szybciej niż przez Bluetooth. Aplikacja SECUREit służy do optymalizacji i ochrony danych na urządzeniach mobilnych. Jeśli tablet zostanie zgubiony lub skradziony, funkcja ochrony pozwala na jego zablokowanie. Aplikacja SECUREit chroni prywatność i poufne dane użytkownika przed nieupoważnionym dostępem, a także przyspiesza działania tabletu poprzez, na przykład zamykanie niepotrzebnych aplikacji działających w tle.

Aplikacja SYNCit to z kolei osobisty asystent pomagający zapisywać w chmurze kopie zapasowe kontaktów, wiadomości SMS i rejestrów połączeń. Zarchiwizowane informacje można pobierać na tablety i inne urządzenia z systemem Android. Dzięki aplikacji SNAPit Camera użytkownicy mogą wybierać tryby zdjęć (np. zdjęcia panoramiczne lub seryjne), a także dobierać optymalne ustawienia do ujęć szerokokątnych, słabego oświetlenia itp. Dostępne są również specjalne filtry i efekty.

Nowe smartfony popularnej serii S

Obok nowej wersji talbetu Youga, Lenovo pokazało także trzy nowe smartfony z serii S —. S860, S850 i S660. Oprócz dłużej działających baterii nowe smartfony z serii S są wyposażone w czterordzeniowe procesory MTK, wykorzystują Androida 4.2. i posiadają wiele nowych funkcji (np. aplikacje DOit), Do zalet należy także doliczyć, obsługę dwóch kart SIM, a także możliwość robienia i udostępniania zdjęć dzięki szerokokątnym aparatom przednim i aparatom tylnym z lampą błyskową.

- Model S860
Ten model z ekranem HD o przekątnej 5,3 cala powstał z myślą o mobilnych profesjonalistach potrzebujących zaawansowanego i szybkiego telefonu. Zastosowana bateria umożliwia działanie w stanie gotowości do 4. dni, a czas rozmów przy użyciu połączeń 3G — do 24 godzin. Lenovo S860 to także czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM umożliwiające szybkie korzystanie z wielu aplikacji. Bateria modelu S860 jest tak pojemna, że można z niej ładować inne urządzenia przy użyciu dołączonego kabla micro-USB.

Obraz
© Model S660 (fot. Materiały prasowe)

- Model S850
Użytkownicy zwracający uwagę na modne trendy mogą zwrócić uwagę na model S850. Pod elegancką obudową kryje się wmaszyna z czterordzeniowym procesorem MTK, aparatami przednim (5 MP) i tylnym (13 MP). Całości dopełnia 5-calowy wyświetlacz.

- Model S660
S66. to kompaktowy model o przekątnej ekranu 4,7 cala. Smartfon S660 ma elegancką obudowę ze szczotkowanego metalu, długo działającą baterię pozwalającą na całodzienne działanie oraz przystępną cenę. Telefon posiada możliwość rozbudowy pamięci (kartami microSD o pojemności do 32 GB) i wygodną, a przy tym odporną na odciski palców i zarysowania tylną obudową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)