MWC 2013: 7-calowy Asus Fonepad

MWC 2013: 7‑calowy Asus Fonepad

MWC 2013: 7-calowy Asus Fonepad
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.02.2013 13:01, aktualizacja: 28.02.2013 15:21

Asus zaprezentował Fonepad - urządzenie mobilne łączące w sobie funkcje smartfonu i 7-calowego tabletu. Fonepad jest wyposażony w nowy procesor Intel Atom Z2420 oraz ekran IPS HD. Całość pracuje na systemie Android 4.1. Dzięki wbudowanej antenie 3G urządzenie pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych.

Nowe urządzenie Asusa to tablet w metalicznej obudowie - waży niespełna 34. g przy grubości 10,4 mm. Fonepad korzysta z najnowszego modelu procesora Intel Atom Z2420, w pełni kompatybilnego z systemem Android. Urządzenie posiada 7-calowy ekran z 10-punktową matrycą multidotykową (rozdzielczość 1280 x 800). Dzięki technologii IPS i szerokim kątom widzenia (178 stopni) możemy korzystać z tabletu nawet w dziennym świetle.

Wbudowana antena 3. HSPA+ sprawia, że Asus Fonepad może być ciągle online. Tabletu można używać do prowadzenia rozmów telefonicznych, zarówno przy przy użyciu wbudowanego mikrofonu cyfrowego z funkcją redukcji szumów, jak i opcjonalnego zestawu słuchawkowego Bluetooth. Fonepad jest dostępny w wersjach z 8GB i 16GB wbudowanej pamięci oraz posiada wejście na kartę SD, zapewniającą do 32GB dodatkowej przestrzeni dyskowej. Wszystkie modele posiadają przednią kamerę (1.2MP) do prowadzenia rozmów wideo. Opcjonalna, tylna kamera (3MP) z funkcją auto-fokus pozwala na nagrywanie filmów w jakości 720p HD. O jakość zdjęcia ma dbać technologia Asus SonicMaster z procesorem MaxxAudio 3 opracowanym przez Waves.

Aplikacja Floating App pozwala na zarządzanie uruchomionymi aplikacjami i multi-tasking, SuperNote lite umożliwia tworzenie odręcznych notatek i rysunków, a WebStorage Office Online służy do mobilnej edycji dokumentów kompatybilnych ze standardem Microsoft Office. Użytkownicy Fonepadów otrzymują również darmowy, dożywotni abonament na 5GB przestrzeni dyskowej w serwisie Asus WebStorage.

Asus udostępnił użytkownikom dwa nowe, opcjonalne akcesoria dla tabletu Fonepad. VersaSleeve 7 (w jednym z czterech wariantów kolorystycznych) to zawijany, składany pokrowiec, który jednocześnie chroni urządzenie przed uszkodzeniami i podpiera ekran w jednej z dwóch pozycji. Turn Case to lekka obudowa dla tabletu Fonepad, z miękką warstwą wewnętrzną, która utrzymuje ekran w czystości i pozwala ustawić go pod kątem odpowiednim do oglądania filmów.

Asus Fonepad i opcjonalne akcesoria trafią do sprzedaży w wybranych krajach w marcu 2013. Ceny tabletu Fonepad rozpoczynają się od 249 dolarów (sugerowana cena detaliczna) za wersję z 8GB pamięci i tylną kamerą 3MP na rynkach regionu APEC oraz od 219 euro (sugerowana cena detaliczna) za wariant z 16GB i bez tylnej kamery sprzedawany w Europie.

VersaSleeve będzie dostępny w cenie 19.99 euro, a Turn Case *39.99 euro *(sugerowane ceny detaliczne).

Źródło: informacja prasowa, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)