MWC 2011: Intel prezentuje nowe układy krzemowe, oprogramowanie i mechanizmy łączności

MWC 2011: Intel prezentuje nowe układy krzemowe, oprogramowanie i mechanizmy łączności

MWC 2011: Intel prezentuje nowe układy krzemowe, oprogramowanie i mechanizmy łączności
Źródło zdjęć: © Intel
15.02.2011 11:35, aktualizacja: 15.02.2011 13:07

Intel poinformował o swoich postępach w zakresie układów krzemowych, oprogramowania i mechanizmów łączności - w tym o przekazaniu klientom próbek układu „Medfield”, przeznaczonego do telefonów...

Intel ogłosił, że przekazał klientom próbki procesora „Medfield”, wytwarzanego w technologii 32nm i przeznaczonego do smartfonów . Wprowadzenie „Medfielda”. jest przewidziane na rok 2011. Poinformował także o postępach, jakie poczynili pracujący dla firmy naukowcy, zajmujący się integracją częstotliwości radiowych (RF). Nowa technologia pozwala umieścić trzy układy typowego chipsetu RF w jednym układzie.

Firmy Intel, KT i Samsung ogłosiły wspólne plany zademonstrowania działających rozwiązań LTE, wykorzystujących chmurowe centrum komunikacyjne (Cloud Communications Center - CCC), bazujące na architekturze Intela. Celem tego projektu jest zwiększenie przepustowości danych oraz elastyczności sieci, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów uruchomienia i eksploatacji sieci, jakie ponosi jej operator.

Postęp w dziedzinie oprogramowania

Intel pokazał nowe elementy interfejsu w tabletach MeeGo, dostępne za pośrednictwem programu dla programistów Intel AppUp. Użytkownicy tabletów MeeGo mają do dyspozycji intuicyjny, obiektowy interfejs z panelami, w których wyświetlane są treści i kontakty. Wszystko to po to, aby jednym dotknięciem mieć dostęp do cyfrowego życia: sieci społecznościowych, ludzi, nagrań wideo i filmów.

Od czasu, gdy platforma MeeGoo, czyli otwarty system operacyjny, została zaprezentowana, projekt znacząco się rozwinął. Powstało wiele kolejnych wersji kodu, przeznaczonych dla szeregu urządzeń, od netbooków po komputery kieszonkowe. Intel ogłosił także nowe narzędzia do rozwoju oprogramowania dla platformy MeeGo, a także inne programy, które pozwolą programistom szybciej przenosić istniejące i pisać nowe aplikacje, a także optymalizować je i publikować w centrum Intel AppUp.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)