MWC 2010: Nowe modele HTC: HD Mini, HTC Legend i HTC Desire

MWC 2010: Nowe modele HTC: HD Mini, HTC Legend i HTC Desire

MWC 2010: Nowe modele HTC: HD Mini, HTC Legend i HTC Desire
16.02.2010 12:18

HTC Corporation ogłosiła premierę HTC HD mini, telefonu z interfejsem HTC Sense i systemem Windows, oferującego funkcjonalność modelu HTC HD2 przy zachowaniu małych rozmiarów. Oprócz tego pokazano ulepszony interfejs Sense, dostępny na dwóch nowych smartfonach z systemem Android - HTC Legend i HTC Desire.

HTC HD mini łączy bogactwo funkcji z ciekawym wzornictwem. Telefon wykorzystuje interfejs Sense sprawiający, że obsługa telefonu jest łatwa i naturalna. HTC HD mini, podobnie jak HTC HD2. został stworzony z myślą o bardziej naturalnej komunikacji z ludźmi, oferując obsługę poczty elektronicznej przez Outlook, jak również inteligentny widok historii komunikacji.

HD mini został wyposażony w pojemnościowy 3,2-calowy ekran o rozdzielczości 320x48. pix. Ekran umożliwia przeglądanie i powiększanie plików Microsoft Office, stron internetowych, czy też zdjęć za pomocą dotyku kilkoma palcami. Telefon zawiera szereg czujników, łącznie ze zbliżeniowym, zapobiegającym wciśnięciu niepożądanych funkcji podczas rozmowy telefonicznej. Czujnik oświetlenia automatycznie reguluje jasność wyświetlacza. Telefon, wykorzystując moduł łączności 3G i funkcje routera WiFi, może służyć jako bezprzewodowy punkt dostępowy dla komputerów personalnych.

Obraz
© HTC Mini (fot. HTC)

Funkcjonalność telefonu może być rozbudowywana poprzez dodanie aplikacji z serwisu Windows Marketplace for Mobile. Telefon wyposażono w zintegrowany odbiornik GPS, Bluetooth, Wi-Fi w standardzie b/g czy 5.0Mpix aparat fotograficzny. Telefon dysponuje 384MB pamięci RAM oraz 512MB pamięci ROM. Pamięć można rozszerzać kartami microSD do maksymalnie 32GB. Bateria o pojemności 1200mAh umożliwia do 40. minut w sieciach WCDMA i do 485 minut w sieciach GSM.

HTC HD mini będzie dostępny dla klientów w Europie i Azji na początku kwietnia w sugerowanej cenie detalicznej brutto około 179. zł.

HTC SENSE Głównym zadaniem interfejsu HTC Sense jest ułatwienie interakcji z bliskimi i znajomymi. Jednym ze składników interfejsu jest widget HTC Friend Stream, który umożliwia zebranie całej historii komunikacji i aktualizacji, łącznie z wpisami Facebook, Twitter i Flickr. Agregacja komunikacji pozwala szybciej i lepiej docierać do najświeższych informacji, zdjęć i linków zamieszczanych przez znajomych w serwisach społecznościowych. Friend Stream umożliwia też przypisanie osób do odrębnych grup znajomych, przyjaciół, kolegów lub innych. Interfejs HTC Sense oferuje szeroką gamę nowych rozwiązań dla aplikacji, takich jak przeglądarka internetowa, program pocztowy i innych. Nowa wersja HTC Sense zawiera nowy czytnik wiadomości oraz nowy obrotowy widok siedmiu dostępnych ekranów, co przyśpiesza i ułatwia dostęp do najpotrzebniejszych funkcji telefonu.

*HTC Legend *
HTC Legend, z nowym interfejsem Sense, został umieszczony w stylowej, cienkiej obudowie wykonanej z jednego bloku aluminium. Smartfon wykorzystuje przestronny ekran wykonany w technologii AMOLED HVGA, o przekątnej 3,2 cala. Tradycyjny mechaniczny trackball został zastąpiony optycznym, z towarzyszącym płaskim przyciskiem okalającym czujnik, ulepszającym funkcjonalność.

Obraz
© HTC Legend (fot. HTC)

*HTC Desire *
HTC Desire oferuje najszerszy zakres obsługi wiadomości, komunikacji, zdjęć i wszystkich ważnych aspektów codziennego życia. Smartfon wykorzystuje jeden z najbardziej zaawansowanych ekranów, które można znaleźć w telefonach. HTC Desire wyposażony jest w wyświetlacz AMOLED WVGA o przekątnej 3,7 cala, ułatwiający przeglądanie zawartości stron internetowych wideo i zdjęć. Sercem nowego smartfonu jest procesor Snapdragon, o częstotliwości 1 GHz, mogący obsługiwać wideo Adobe Flash 10.1. Podobnie jak HTC Legend, Desire również wykorzystuje optyczny trackball.

Obraz
© HTC Desire (fot. HTC)

Dostępność
Nowy HTC Legend będzie dostępny w Europie w sieci Vodafone, a w Polsce w bezpośredniej sprzedaży na początku kwietnia 2010 r. w sugerowanej cenie detalicznej brutto 1999 zł. W Azji telefon pojawi się w drugim kwartale tego roku. HTC Desire będzie dostępny w Europie i Azji w drugim kwartale 2010 r. w sugerowanej cenie detalicznej 2199 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)