Muzyka z całego świata za darmo. Oto projekt Radio Garden

Muzyka z całego świata za darmo. Oto projekt Radio Garden

Radio.Garden
Radio.Garden
Źródło zdjęć: © WP
14.12.2020 11:05, aktualizacja: 02.03.2022 20:36

Wystarczy przeglądarka internetowa, by zyskać dostęp do kilkunastu tysięcy stacji radiowych z całego świata. Projekt Radio Garden nie jest nowy, ale do tej pory dość mało znany. A szkoda, bo może okazać się strzałem w dziesiątkę dla fanów muzyki.

Radio Garden to mało znany projekt badawczy rozwijany w latach 2013-2016 przez Holenderski Instytut Dźwięku i Wizji (HIDW), niemieckie firmy Studio Puckey, Studio Moniker, Transnarodową Platformę Wiedzy Radiowej i pięć innych europejskich uniwersytetów. 

Mimo że badania zostały zakończone, to owoc pracy tych instytucji wciąż jest dostępny. Mowa tu o stronie internetowej Radio.Gaden, dzięki której możemy odbierać kilkanaście tysięcy stacji radiowych z całego świata. Muzyki możemy słuchać dzięki technologii strumieniowania (streamingu), czyli na podobnej zasadzie, jak działa Spotify, Tidal czy Apple Music, a dostęp do stacji radiowych jest bezpłatny. 

Interfejs Radio.Garden został zaprojektowany na kształt trójwymiarowej kuli ziemskiej, po której poruszamy się, by wybierać lokalne audycje oraz stacje radiowe z niemal wszystkich regionów świata. Są one uporządkowane według geolokalizacji i pogrupowane według miast. Ich liczbę symbolizują zielone punkty na wirtualnym globusie. 

W marcu 2020 serwis otrzymał dużą aktualizację, dzięki której możemy do dziś korzystać z ulepszonego interfejsu oraz innych dodatkowych funkcji. Warto je samodzielnie przetestować, ponieważ możliwości Radio.Gaden są naprawdę imponujące. Odbierana muzyka może nie jest najwyższej jakości, ale jeśli zależy nam na posłuchaniu konkretnej audycji z dowolnego miejsca na świecie, to jest to świetne rozwiązanie. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)