MP3 po 66 centów od Sony

MP3 po 66 centów od Sony

07.10.2008 09:00, aktual.: 07.10.2008 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muzyczni giganci prześcigają się w pomysłach będących kontratakiem wobec serwisu Apple'a - iTunes, oferującego muzykę w postaci popularnych mp3. Przedstawiciele koncernu Universal Music Group ogłosili, iż zaoferują własny katalog muzyczny w serwisie Dada.net, będącego w 50 % własnością firmy Sony BMG.

Muzyczni giganci prześcigają się w pomysłach będących kontratakiem wobec serwisu Apple'a - iTunes, oferującego muzykę w postaci popularnych mp3. Przedstawiciele koncernu Universal Music Group ogłosili, iż zaoferują własny katalog muzyczny w serwisie Dada.net, będącego w 50% własnością firmy Sony BMG.

Zawartość od Universal Music Group uzupełni istniejący katalog Sony'ego. Przedstawiciele serwisu Dada.net dodają, iż wkrótce oferta zostanie poszerzona także o muzykę z wytwórni niezależnych. Piosenki od UMG sprzedawane będą w postaci paczek z 15 utworami w cenie 10 dolarów - jak nietrudno przeliczyć, wychodzi po 66 centów za jeden kawałek. W sklepie iTunes jeden utwór kosztuje 99 centów, to o 50 % więcej niż w Dada.net. Czy niższa cena wystarczy, aby prześcignąć ofertę Apple'a? Szefowie Dada.net na to właśnie liczą. Jak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne z czasem.

Utwory pochodzące z Dada.net są wolne od mechanizmów zabezpieczających typu DRM ( Digital Rights Management ) i mogą być odtwarzane w dowolnym telefonie czy odtwarzaczu przenośnym.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)