Mozilla: sam sobie zbuduj Firefoksa

Mozilla: sam sobie zbuduj Firefoksa

09.06.2009 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla przygotowuje program, który umożliwi firmom budowanie ich własnych spersonalizowanych przeglądarek bazujących na kolejnej generacji Firefoksa.

Według Mike'a Beltznera, dyrektora Firefoksa w Mozilli, program "Zbuduj Własną Przeglądarkę" (Build Your Own Browser) to oferta Mozilli dla firm, które dzięki niemu będą mogły przygotować swoje własne wersje Firefoksa, które następnie zostaną zainstalowane na dziesiątkach korporacyjnych komputerów.

Program ruszy gdy Firefox 3.5 trafi wreszcie do Sieci, tzn. Pod koniec czerwca bieżącego roku. Firmy będą mogły skorzystać z gotowych narzędzi Mozilli, które pozwolą na personalizację poszczególnych elementów przeglądarki, np. zakładek.

"Inną możliwością będzie technologia "Personas", która umożliwi kodowanie górnej części skórki przeglądarki w ten sposób, by wyświetlane na niej było firmowe logo. Po przygotowaniu finalnej wersji przeglądarki oddzielne oprogramowanie umożliwi jej przesyłanie i łatwe instalowanie na wszystkich komputerach w firmie" - dodał Beltzner.

"Znaczna część firm korzysta wciąż z Internet Explorera, który ma bardzo przejrzyste metody instalacji na wielu komputerach w ramach tej samej sieci. Microsoftowi zależy by administratorzy mieli właśnie takie możliwości." - dodał Sheri McLeish z firmy analitycznej. Przedsięwzięcie BYOB może być ciekawym początkiem kampanii, która umożliwi wejście w ten segment.

"Jeśli Mozilla umożliwi producentom i specjalistom IT nie tylko markę, ale również zaopatrzy w narzędzia, które umożliwią lepsze zarządzanie e i administrowanie Firefoksem, to z pewnością przeglądarka stanie się ciekawym wyborem do instalacji w firmie".

Mozilla zamierza również umożliwić zainteresowanym przygotowywanie ich własnych multiplatformowych instalatorów dla Firefoksa.

Firefox ma już ponad 300 mln użytkowników na całym świecie. Firefox 3.5 w momencie premiery będzie dostępny w ponad 70 różnych językach. Beta przeglądarki jest już dostępna i .

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)