Mozilla: prace nad Firefoksem dla Windows 8 rozpoczęte!

Mozilla: prace nad Firefoksem dla Windows 8 rozpoczęte!

Mozilla: prace nad Firefoksem dla Windows 8 rozpoczęte!
Źródło zdjęć: © Johnathan Nightingale / Flickr / CC
12.03.2012 10:04, aktualizacja: 12.03.2012 10:14

W lutym Mozilla ogłosiła, że zamierza stworzyć przeglądarkę Firefox w wersji Metro. Szybko okazało się, że fundację czeka wiele pracy z uwagi nowy frontend i nowe powiązania z systemem.

Mozilla ogłosiła koniec planowania i początek prac nad Firefoksem dla Windows 8 i interfejsu Metro. Fundacja zachęca przy okazji wszystkich chętnych programistów do pomocy, Firefox dla Metro będzie bowiem wymagał dużo pracy, z uwagi na konieczność całkowitego przeprojektowania interfejsu oraz możliwość dużo większej integracji z systemem, niż umożliwiają to starsze wersje Windows.

Co ciekawe, Mozilla poinformowała, że Windows 8 pozwala na wykorzystywanie tylko jednej przeglądarki w trybie Metro. Jest to przeglądarka ustawiona jako domyślna. Oznacza to, że jeżeli, na przykład, wybierzemy Firefoksa jako domyślną przeglądarkę, Internet Explorer będzie dostępny wyłącznie w aplikacji Pulpit.

Mozilla zapowiedziała, że będzie korzystać z biblioteki Windows Runtime C++ Template Library, by stworzyć nową przeglądarkę.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "W sekundę do terabita"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)