Motorola wykurzyła produkty Apple z Niemiec!

Motorola wykurzyła produkty Apple z Niemiec!

06.02.2012 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sąd uznał zarzuty Motoroli za zasadne: do czasu wyjaśnienia sprawy, czy iCloud narusza należące do niej patenty, produkty Apple mogą zostać wycofane ze sprzedaży.

Sąd uznał zarzuty Motoroli za zasadne: do czasu wyjaśnienia sprawy, czy iCloud narusza należące do niej patenty, produkty Apple mogą zostać wycofane ze sprzedaży. Sąd zarządził blokadę działania iCloud na terytorium Niemiec a także zakazał sprzedaży urządzeń wykorzystujących ten mechanizm (czytaj: znaczna większość smartfonów, tabletów i komputerów Apple'a) do czasu wyjaśnienia, czy zarzuty Motoroli są zasadne.

Apple ma prawo do apelacji. I oficjalnie zapowiedział, że z niej skorzysta, próbując unieważnić patenty Motoroli jako zbyt trywialne.

Póki co, stosuje się do poprzedniego orzeczenia dotyczące innej sprawy: iPhone?y 3G, 3GS i 4 znikają ze sklepów i cyfrowej dystrybucji, tak samo jak iPady 3G. Sprawa również wynikła na skutek należącej do Google?a Motoroli i jej zarzutu o łamanie patentów dotyczących łączności 3G/UMTS.

Motorola, by wprowadzić decyzję sądu dotyczącą iCloud w życie, będzie musiała wpłacić kaucję w wysokości stu milionów euro (Apple domagał się dwóch miliardów). Najpewniej jednak, z uwagi na poprzednią decyzję sądu, nie będzie takiej potrzeby.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gadu-Gadu już nie będzie. Będzie GG.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)