Motorola "wygadała się" o systemie Android O

Motorola "wygadała się" o systemie Android O23.05.2016 10:45
Motorola "wygadała się" o systemie Android O
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na rynek urządzeń mobilnych nie weszła jeszcze nawet oficjalna wersja systemu Android N, a już pojawiają się pierwsze informacje o jego następcy.

Z jednej strony nie trzeba być wielkim prorokiem, żeby popatrzeć na angielski alfabet i przewidzieć, że po Androidzie w wersji N nastąpią kolejne: O, P, Q, R, S... i tak dalej. Ale druga strona medalu jest taka, że jesteśmy w tym momencie jeszcze przed oficjalnym wejściem na rynek Androida N i nie wiemy o nim mnóstwa rzeczy - w tym nawet tego, jaką nosić będzie ostatecznie nazwę (podobno największą popularnością cieszy się propozycja "Nutella"). Czy to jest naprawdę właściwy moment na to, by rozmawiać o systemie Android O?

Cóż, według Motoroli jak najbardziej. I można tę firmę zrozumieć, bo chodzi o coś, co ma miejsce obecnie, a nie w przyszłości - promocję modelu Lenovo Moto G4 Plus. Ponieważ w przeszłości Motorola znana była z tego, że podchodziła dość wybiórczo do kwestii aktualizacji systemu Android w telefonach, tym razem postanowiono z góry zapewnić, że takie aktualizacje będą miały miejsce, nie tylko jeśli chodzi o Androida N, ale także... Androida O:

To odważna deklaracja! Pamiętajmy, że Lenovo Moto G4 Plus to smartfony z dobrą, ale nie wgniatającą w fotel specyfikacją sprzętową, a tym momencie pewnie nawet inżynierowie w Google nie wiedzą do końca, jakie będą wymagania sprzętowe systemu Android O. Może się okazać, że - chociażby ze względu na VR - wcale nie będą takie proste do spełnienia, chociażby ze względu na ilość pamięci RAM, rozdzielczość ekranu czy wydajność procesora. A zatem trzymamy za słowo!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Puk, puk. Pobudka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)