Motorola VC6096 tnie koszty transportu

Motorola VC6096 tnie koszty transportu

Motorola VC6096 tnie koszty transportu
Źródło zdjęć: © IDG
13.10.2008 13:30, aktualizacja: 13.10.2008 14:00

Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola wprowadził do swojej oferty nowy komputer mobilny VC6096. Urządzenie, wyposażone w moduł GPS, system operacyjny Windows Mobile 6.1 Professional i przeznaczone do montażu w pojazdach ma pomóc przedsiębiorstwom zmaksymalizować produktywność kierowców, ograniczyć koszty i usprawnić obsługę klienta.

VC6096 umożliwia gromadzenie danych kluczowych dla funkcjonowania firmy, takich jak kilometraż, lokalizacja, wydajność kierowcy oraz metryki pojazdu ( m.in. godziny jazdy, godziny przyjazdu i wyjazdu ). Zintegrowany odbiornik GPS zapewnia stały wgląd w aktywa - od wyznaczania tras przez kierowców po lokalizowanie floty przez dyspozytorów.

VC609. pozwala też na transmisję głosu i danych przez łącza WAN 3,5G w sieci GSM, co zwiększa wydajność pracy i jakość obsługi klienta za sprawą optymalizacji tras. Funkcją, której niektórzy kierowcy raczej nie polubią, jest dostarczanie informacji o modelu jazdy, a konkretnie: identyfikacja osób jeżdżących niebezpiecznie, eliminowanie niepotrzebnej eksploatacji pojazdów, minimalizowanie zużycia paliwa.

Obraz
© Motorola VC6096 (fot. IDG)

Ponadto urządzenie obsługuje telematykę SAE J1708 i SAE J1939, dzięki czemu może pełnić rolę praktycznego narzędzia do monitorowania i gromadzenia danych o działaniu silnika, a to przekłada się na bardziej efektywną konserwację, większą wydajność kierowców i lepsze wykorzystanie pojazdów.

VC6096 jest platformą otwartą, co oznacza, że klienci mogą sami dobierać oprogramowanie i urządzenia peryferyjne najlepiej dostosowane do ich potrzeb biznesowych.

Więcej informacji: Motorola

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)