Motorola VC6096 tnie koszty transportu

Motorola VC6096 tnie koszty transportu
Źródło zdjęć: © IDG

13.10.2008 13:30, aktual.: 13.10.2008 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola wprowadził do swojej oferty nowy komputer mobilny VC6096. Urządzenie, wyposażone w moduł GPS, system operacyjny Windows Mobile 6.1 Professional i przeznaczone do montażu w pojazdach ma pomóc przedsiębiorstwom zmaksymalizować produktywność kierowców, ograniczyć koszty i usprawnić obsługę klienta.

VC6096 umożliwia gromadzenie danych kluczowych dla funkcjonowania firmy, takich jak kilometraż, lokalizacja, wydajność kierowcy oraz metryki pojazdu ( m.in. godziny jazdy, godziny przyjazdu i wyjazdu ). Zintegrowany odbiornik GPS zapewnia stały wgląd w aktywa - od wyznaczania tras przez kierowców po lokalizowanie floty przez dyspozytorów.

VC609. pozwala też na transmisję głosu i danych przez łącza WAN 3,5G w sieci GSM, co zwiększa wydajność pracy i jakość obsługi klienta za sprawą optymalizacji tras. Funkcją, której niektórzy kierowcy raczej nie polubią, jest dostarczanie informacji o modelu jazdy, a konkretnie: identyfikacja osób jeżdżących niebezpiecznie, eliminowanie niepotrzebnej eksploatacji pojazdów, minimalizowanie zużycia paliwa.

Obraz
© Motorola VC6096 (fot. IDG)

Ponadto urządzenie obsługuje telematykę SAE J1708 i SAE J1939, dzięki czemu może pełnić rolę praktycznego narzędzia do monitorowania i gromadzenia danych o działaniu silnika, a to przekłada się na bardziej efektywną konserwację, większą wydajność kierowców i lepsze wykorzystanie pojazdów.

VC6096 jest platformą otwartą, co oznacza, że klienci mogą sami dobierać oprogramowanie i urządzenia peryferyjne najlepiej dostosowane do ich potrzeb biznesowych.

Więcej informacji: Motorola

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)