Trwa ładowanie...

Mosbacher ostrzega przed chińskim 5G. "Może narazić nasze bezpieczeństwo"

Kolejne spięcia na linii Chiny-Stany Zjednoczone w temacie rozwijania sieci 5G. W piątkowym wywiadzie dla magazynu "Polska", Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, podkreśliła obawy przed chińskimi dostawcami tej technologii.

Share
Mosbacher ostrzega przed chińskim 5G. "Może narazić nasze bezpieczeństwo"
Źródło: WP.PL
d250iyx

- Stany Zjednoczone muszą mieć pewność, że wszystkie operacje, które robimy z naszymi sojusznikami, nie są narażone na ryzyko przechwycenia - mówiła ambasador. Takiej pewności nie dają urządzenia korzystające z chińskiej technologii 5G, sądzi ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

- Mamy mnóstwo nie tylko wojskowych, ale i komunikacyjnych utrzymujących internet urządzeń. To niesie z sobą wiele reperkusji, ponieważ my musimy mieć pewność, że wszystkie operacje, które robimy z naszymi sojusznikami, nie są narażone na ryzyko przechwycenia. Gdyby nie były bezpieczne, to oczywiście miałoby to wpływ na nasze wspólne działania z sojusznikami. My z pewnością wówczas nie będziemy angażować się w żadne przedsięwzięcia, które mogłyby narazić nasze bezpieczeństwo militarne – opowiada Mosbacher w wywiadzie.

Uważa też, że "Chiny żądają od swoich firm, aby dzieliły się z rządem pozyskiwanymi danymi i informacjami".

Technologia 5G wzbudza masę kontrowersji i lęków na całym świecie. Powodów jest wiele. Agencje bezpieczeństwa boją się o możliwe przeznaczenie szpiegowskie. Sporo mówi się też o potencjalnych szkodliwościach sieci 5G. Nie wiadomo, czy rzeczywiście jest się czego obawiać.

Źródło: RMF

d250iyx

Podziel się opinią

Share
d250iyx
d250iyx
Więcej tematów