Monitory 4K LG na Poznań Game Arena

Monitory 4K LG na Poznań Game Arena

Monitory 4K LG na Poznań Game Arena
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.10.2014 15:30, aktualizacja: 24.10.2014 15:50

LG wprowadza trzy monitory, które dopełnią wrażeń najbardziej wymagających graczy podczas największej imprezy gamingowej - Poznań Game Arena 2014.

Ekrany modeli LG 24GM77. 31MU97 oraz 34UC97 sprawdzą się zarówno w bardzo wymagającym środowisku gier komputerowych, gdzie liczy się przede wszystkim czas reakcji oraz pole widzenia, jak również wśród projektantów i grafików, którzy dostrzegą dzięki nim każdy detal.

Monitor dla wymagających

Pierwszy z przedstawionych monitorów to 24-calowy ekran, zaprojektowany z myślą o wymagających graczach. LG 24GM7. oferuje wysoką częstotliwość odświeżania - 144 Hz gwarantując tym samym płynne odwzorowanie ruchu. Dodatkowo, tryb Motion 240 pozwala na uzyskanie stabilnego obrazu pozbawionego drgań i rozmytych ruchów, uzyskując efekt zbliżony do wyświetlania 240 klatek na sekundę. Tryb ten spełnia też oczekiwania graczy dotyczące szybkości reakcji monitora, skracając ten czas do mniej niż 1 ms.

Nowy ekran wyposażony został także w opcję Dynamic Action Sync, dzięki której karta graficzna sprawniej współpracuje z monitorem zmniejszając czas potrzebny na wyświetlenie wygenerowanego obrazu , co przekłada się na odpowiednio szybszą reakcję gracza. Nie można zapomnieć, że 24GM7. wyposażono w technologię Black Stabilizer, która powinna zapewnić pełną widoczność nawet w przypadku scen pełnych głębokich cieni i wysokich kontrastów oświetlenia. Funkcja ta automatycznie rozpoznaje najciemniejszy obszar i rozjaśnia go, tak aby zapewnić graczowi pełne pole widzenia.

Dodatkowo w obudowę monitora wbudowano specjalny panel, na którym gracz znajdzie joystick oraz 5 przycisków, za pomocą których w łatwy sposób dostosować może ustawienia do jego potrzeb.

Monitor 4. dla detali

Podczas PGA miała miejsce również premiera monitora, który ze swoimi parametrami przeznaczony jest nie tylko graczy, ale także grafików, animatorów, fotografów i wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnej rozdzielczości. LG 31MU9. jest wyposażony w 31-calowy panel 4K (4096 x 2160). Rozdzielczość Digital Cinema 4K jest ponad 4-krotnie większa od FullHD i zawiera o ponad pół miliona więcej pikseli niż panel UHD, w związku z czym wyświetla obraz ze wszelkimi szczegółami. Dodatkowo w monitorze 31MU97 zastosowano panel IPS, który pokrywa paletę barw Adobe RGB. Barwy 31MU97 posiadają standard Digital Cinema Color. Dzięki 10-bitowej głębi monitor pozwala na odtworzenie 64-krotnie większej liczby kolorów niż wyświetlacze z 8-bitową głębią.

Zakrzywiony monitor

LG jako pierwsza marka na świecie zaprezentowała także monitor o zakrzywionym panoramicznym ekranie 21:9. Dzięki rozdzielczości QHD (3440 x 1440) jest to rozwiązanie zarówno dla graczy, profesjonalistów, jak i do codziennego użytku. Monitor posiada 2,4-krotnie większą powierzchnię roboczą niż monitor Full HD, a dzięki krzywiźnie dostarcza głębi obrazu. Kolory w ponad 99% pokrywają się z barwami sRGB, co gwarantuje, że grafika wyświetlana na ekranie będzie wyglądać tak samo, jak na wydruku.

LG Chromebase

Ostatnim już monitorem, który zadebiutował podczas PGA jest LG Chromebase 22CV24. – panoramiczny wyświetlacz wyposażony w aplikacje firmy Google, takie jak Gmail, YouTube, Hangouts, czy Dokumenty. Jego użytkownicy mogą cieszyć się nieskończonymi zasobami internetu i sklepu Chrome Web Store bez potrzeby podłączania komputera. LG Chromebase jest zintegrowanym urządzeniem o praktycznej i estetycznej konstrukcji, w której zamknięto procesor Intel Celeron, stereofoniczne głośniki i system operacyjny Chrome OS - może więc zastępować tradycyjny komputer multimedialny lub biurowy.

Użytkownik może przechowywać swoje pliki na dysku Google, którego 100GB pamięcią może cieszyć się przez 2 lata bezpłatnie. Oprócz tego posiadacze LG Chromebase mają do dyspozycji darmową 2-miesięczną subskrypcję usługi Google Play Music All Access, stałą automatyczną aktualizację systemu oraz oprogramowanie antywirusowe.

Ceny:

34UC97 – 4499 PLN
31UM97 – 5199 PLN
24GM77 – 1449 PLN
Chromebase 22CV24. – 1349 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)