MON: Wojsko Polskie otrzyma nowe rosomaki i tysiące sztuk amunicji

MON: Wojsko Polskie otrzyma nowe rosomaki i tysiące sztuk amunicji

MON: do Wojska Polskiego trafią rosomaki i amunicja przeznaczona do armat, armatohaubic i do haubic
MON: do Wojska Polskiego trafią rosomaki i amunicja przeznaczona do armat, armatohaubic i do haubic
Źródło zdjęć: © Ministerstwo Obrony Narodowej
15.09.2020 12:16

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o podpisaniu umów na nowy sprzęt i amunicję dla Wojska Polskiego. Wartość kontraktu opiewa na 105 milionów złotych. Dostawy sprzętu zostały zaplanowane na lata 2020-2023.

W poniedziałek 14 września w Warszawie podpisano umowy na nowy sprzęt i amunicję dla Wojska Polskiego pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a spółkami polskiego przemysłu obronnego.

- Do Wojska Polskiego trafi amunicja przeznaczona do armat, armatohaubic i do haubic. Chcę podkreślić, że chociażby w ubiegłym roku ponad 60% zamówień Ministerstwa Obrony Narodowej było kierowanych do polskiego przemysłu zbrojeniowego, a w liczbach bezwzględnych to 6,8 mld zł, a więc praktycznie podwojenie wielkości zamówień sprzed lat – komentował szef resortu Mariusz Błaszczak po podpisaniu umów na dostawy sprzętu dla wojska.

Podpisane, ze spółkami Mesko S.A. i Rosomak S. A., umowy dotyczą dostawy dla Wojska Polskiego KTO Rosomaków-S przystosowanych do przewozu obsług zestawów przeciwpancernych pocisków Spike oraz pocisków dla armatohaubic Dana, pocisków do armat oraz pocisków dla haubic Goździk - czytamy na stronie MON.

Na mocy porozumień, w najbliższych latach do Wojska Polskiego trafi m.in. 11 tys. sztuk amunicji dla armatohaubic Dana, 8 tys. sztuk pocisków dla haubic Goździk oraz 174 tys. sztuk pocisków do armat różnego typu.

- Konsekwentnie wyposażamy Wojsko Polskie. Zawsze tam, gdzie jest to możliwe kierujemy zamówienia do polskiego przemysłu zbrojeniowego - komentował Mariusz Błaszczak.

Wartość kontraktu opiewa na 105 milionów złotych. Realizacja podpisanych umów zaplanowana została na lata 2020-23.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)