Trwa ładowanie...
dhm5k2i

MON: Wojsko Polskie skraca proces rekrutacji. Szkolenie podstawowe potrwa 28 dni

Wojsko Polskie upraszcza i skraca proces rekrutacji. Wśród reform wymienianych przez szefa MON Mariusza Błaszczaka, należy wymienić m.in. możliwość aplikowania przez internet, przyspieszenie badań lekarskich oraz zdynamizowanie szkoleń podstawowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojsko Polskie przyspiesza proces rekrutacji
Wojsko Polskie przyspiesza proces rekrutacji (YouTube)
dhm5k2i

- Jednym z moich priorytetów, jako ministra obrony narodowej, jest, żeby Wojsko Polskie było silniejsze. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby młodzi ludzie, którzy decydują się na służbę w Wojsku Polskim nie zniechęcali się przez długotrwały i skomplikowany proces rekrutacji - mówił Mariusz Błaszczak podczas prezentacji założeń pierwszego etapu reformy systemu rekrutacyjnego do Wojska Polskiego.

Szef MON zapowiedział, że proces rekrutacji do Wojska Polskiego zostanie skrócony o 140 dni. Ponadto przyspieszone zostaną rozmowy kwalifikacyjne, badania lekarskie oraz rozmowy z psychologiem. Wszystkie te formalności będą prowadzone w Wojskowych Centrach Rekrutacyjnych i potrwają od 1 do 2 dni.

Minister poinformował także o uruchomieniu nowego portalu rekrutacyjnego zostanzolnierzem.pl. - Każdy kto będzie chciał się zgłosić do Wojska Polskiego będzie mógł to zrobić. Dokona rejestracji, a następnie zostanie poinformowany gdzie i kiedy ma się zgłosić - wyjaśnia Błaszczak.

dhm5k2i

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Szef MON zdradził za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że w zaledwie kilka godzin po uruchomieniu nowego portalu, do Wojska Polskiego wpłynęło sto wniosków.

Mariusz Błaszczak zapewnił także o skróceniu i zdynamizowaniu szkoleń podstawowych. - Skracamy, ale również intensyfikujemy szkolenie podstawowe. Będzie trwało 28 dni. Wykorzystamy maksymalnie czas, który jest nam dany. Zajęć będzie więcej, także w soboty. Będziemy korzystać także z metod e-learningowych - np. odnoszących się do regulaminu wojskowego – poinformował szef MON.

Jak możemy przeczytać na stronie ministerstwa obrony narodowej, dotychczas wszystkie formalności związane z rekrutacją do wojska, w tym szkolenie przygotowawcze, trwały średnio 190 dni. Nowe rozwiązania skracają ten okres do maksymalnie 50 dni.

Zobacz także: Bojowy robot Type-X RCV. Opancerzony bezzałogowiec na gąsienicach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhm5k2i

Podziel się opinią

Share
dhm5k2i
dhm5k2i
Więcej tematów