Mniejszy, tańszy iPhone pod koniec roku?

Mniejszy, tańszy iPhone pod koniec roku?

Mniejszy, tańszy iPhone pod koniec roku?
11.07.2007 16:30

Czy Apple zrobi swoim fanom prezent gwiazdkowy w postaci nowej wersji iPhone'a? Sugeruje to najnowszy raport analityków z JP Morgan Chase, którzy powołują się na jeden z wniosków patentowych, złożony przez firmę Steve'a Jobsa.

Wniosek o którym mowa złożony został 5 lipca. Dotyczy sposobu sterowania wielofunkcyjnym urządzeniem przenośnym, a dokładnie rzecz biorąc - okrągłego touchpada, podobnego do znanego z iPoda nano kółka przewijania.

iPhone w nowym wydaniu miałby być oparty na odtwarzaczu iPod nano, a zatem charakteryzować się mocno zmniejszonymi gabarytami. Kevin Chang JP Morgan Chase twierdzi, iż urządzenie takie kosztowałoby nie więcej niż 300 USD. Zdaniem firmy analitycznej dzięki niskiej cenie Apple mogłoby sprzedać nawet do 40 milionów urządzeń do końca 2008 r.

Przypomnijmy, iż podobne spekulacje dotyczące mini-iPhone'ów pojawiały się już wcześniej - w serwisie i4u.com pojawiły się nawet zdjęcia, jak mogłoby wyglądać takie urządzenie ( czytaj: "Będzie iPhone nano?" - http://www.digit.pl/news/110389.html ).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)