Trwa ładowanie...
doy3lbp

Misja na Wenus w 2023 roku? Amerykańska firma chce szukać życia na "siostrze Ziemi"

Amerykańska firma Rocket Lab planuje wysłać na Wenus bezzałogową misję w celu poszukiwania życia pozaziemskiego. Założyciel marki, Peter Beck chce, aby projekt wystartował już w 2023 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rocket Lab planuje bezzałogową misję na Wenus w 2023 roku
Rocket Lab planuje bezzałogową misję na Wenus w 2023 roku (YouTube)
doy3lbp

Rocket Lab, amerykańska firma z branży przemysłu kosmicznego, przygotowuje swoją pierwszą prywatną misję w kierunku Wenus. Celem marki założonej przez Petera Becka jest poszukiwanie śladów życia znajdujących się w atmosferze planety.

Prezes konkurenta SpaceX stwierdził, że Wenus jest idealnym miejscem do poszukiwania życia pozaziemskiego. Beck jest zdania, że życie, które powstało na drugiej pod względem odległości od Słońca planecie US wtedy, kiedy przypominała ona Ziemię, mogło przenieść się do jej atmosfery. Według analiz Rocket Lab, badania bezzałogowej misji powinny być prowadzone około 50 kilometrów ponad powierzchnią planety.

Projekt miałby się rozpocząć już za trzy lata. - Jestem zakochany w Wenus. Pracujemy bardzo ciężko, aby nasza misja rozpoczęła się jeszcze w 2023 roku - poinformował Peter Beck.

doy3lbp

Zobacz też: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

Podczas misji ma zostać wykorzystana jedna z dwóch rakiet należących do firmy - Electron. Jak dotąd, wynosiła ona satelity na orbitę okołoziemską, jednak przedstawiciele Rocket Lab są przekonani, że będzie też zdolna do misji międzyplanetarnych. Wszystko dzięki nowo wprowadzonym zmianom w silniku Rutherforda.

Rakieta Electron ma 17 metrów wysokości. Po modyfikacjach będzie w stanie wynieść poza naszą planetę około 300 kilogramów ładunku.

Zobacz także: Wenus. Nowe badanie całkowicie zmienia dotychczasową wiedzę o "siostrze Ziemi"

doy3lbp

Podziel się opinią

Share
doy3lbp
doy3lbp
Więcej tematów