Mininova: już 7 miliardów pobrań torrentów

Mininova: już 7 miliardów pobrań torrentów

Mininova: już 7 miliardów pobrań torrentów
Źródło zdjęć: © mininova
06.01.2009 12:31, aktualizacja: 06.01.2009 12:59

Wszystko wskazuje na to, że nasilająca się na całym świecie krucjata antypiracka przynosi jak na razie bardzo znikome efekty. Według Torrentfreak popularny serwis torrentowy Mininova przekroczył w 2008 roku bardzo wysoką granicę 7 miliardów pobrań torrentów.

Jak widać użytkownicy sieci p2p za nic mają sobie wszelkie doniesienia o tym, że policja będzie mogła sprawdzić zawartość dysków twardych domowych komputerów. Nie przeszkadzają im również rozmaite blokady nakładane przez władze i dostawców internetowych (np. Chiny blokują popularne portale Bit Torrenta, a Australia chce zablokować "nieodpowiednie" WWW oraz p2p i BitTorrenta), listy z pogróżkami od właścicieli praw autorskich (chociażby "Rachunek za porno dla staruszków, którzy nie wiedzą czym jest p2p) czy też spektakularne naloty na mieszkania. Wręcz przeciwnie, najnowsze wyniki popularności serwisów torrentowych wskazują, że piraci w zasadzie mają poważne podstawy by widowiskowo demonstrować i walczyć o swoje prawa - w końcu jest to bardzo potężna grupa użytkowników sieci. Oto dowód.

Torrentfreak donosi, że popularny serwis torrentowy Mininova przekroczył w 2008 roku granicę 7 miliardów pobrań torrentów. Jest to dwukrotnie więcej niż w roku 2007. Co więcej, wartość ta cały czas bardzo szybko rośnie. Wystarczy powiedzieć, że strona w grudniu 2008 roku pobiła swój własny rekord liczby unikalnych użytkowników - aż do 44,7 milionów w skali jednego miesiąca!

Założyciele witryny są przekonani, że w 2009 roku ustanowią nowe rekordy. Niek, współzałożyciel serwisu, powiedział, że według analiz Quantcasta i Google Analytics ruch na stronie cały czas rośnie. Dodał, że jeśli nie wydarzy się nic "drastycznego" to w najbliższym roku trend ten będzie dokładnie taki sam.

Niek dodał, że dzięki tak przytłaczającej popularności witryny już wielu artystów zdecydowało się użyć jej do rozpowszechniania swoich utworów całkowicie za darmo ( w tej chwili jest to około tysiąca wydawców ).

Redaktorzy Torrentfreak szacują, że największy wpływ na wzrost popularności torrentów będą miały państwa rozwijające się. ZA przykład podano Indie, w których jak na razie jedynie około 5 milionów mieszkańców ma dostęp do szerokopasmowych łącz. Rząd chce jednak do roku 2012 zwiększyć tę liczbę do 50 milionów. Można przypuszczać, że bardzo wielu z nich zainteresuje się torrentami oraz p2p.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)