Miliony osób mogą w nowy sposób okazywać dumę na Facebooku

Miliony osób mogą w nowy sposób okazywać dumę na Facebooku10.06.2017 14:40
Miliony osób mogą w nowy sposób okazywać dumę na Facebooku
Źródło zdjęć: © buzzfeed | buzzfeed.com

Facebook właśnie dodał nową, kolorową ikonkę reakcji.

Normalnie na Facebooku mamy sześć znaczków określających naszą reakcję na posty: “Lubię to”, “Super”, “Ha ha”, “Wow”, “Przykro mi” oraz “Wrr”. Teraz dołączył do nich nowy: "Pride", czyli "Duma", który jest już dostępny dla mieszkańców USA. Znaczek nawiązuje do "LGBT Pride Month" w czerwcu, czyli miesiąca w którym społeczność LGBT świętuje. Zresztą, kolorowa tęcza powinna być dla większości jasnym sygnałem do czego nowy znaczek się odnosi.

289188467844589626
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Facebook

Nowa oznaka reakcji na Facebooku ma być dostępna do końca miesiąca, jednak póki co została aktywowana tylko niektórym mieszkańcom USA. Nie wiadomo, czy będzie dostępna w Polsce i, jeśli tak. to kiedy.

289188467844720698
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Facebook

Facebook wprowadził reakcje w swoim serwisie społecznościowym w lutym 2016 roku. Od niedawna dostępne są także dedykowane reakcje, które są powiązane z różnymi świętami czy wydarzeniami. Ostatnio pisaliśmy o wprowadzeniu symbolu kwiatka, który był dostępny w Dniu Matki. W ten sposób użytkownicy mogą wyrażać swoje emocje na temat opinii i statusów innych osób. Wprowadzenie reakcji "Pride" to wyraźny ukłon Facebooka w stronę społeczności LGBT oraz wszystkich osób z nimi się utożsamiającymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)