Miliony much mogą się mylić? "Jakość jest ważniejsza od ilości"

Miliony much mogą się mylić? "Jakość jest ważniejsza od ilości"
Źródło zdjęć: © WP.PL

31.05.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niektórych krajach Android ma już 90 procent mobilnego rynku. Czy Apple się tym przejmuje? Może i tak, ale z cała pewnością nie daje tego po sobie poznać.

- _ Czy się temu przyglądam? Oczywiście, nie chowam głowy w piasek. Ale dla nas zwycięstwo nie oznacza dominacji _ –. twierdzi Tim Cook, zapytany o rosnące udziały Androida na rynku. Uważa on, że jakość jest ważniejsza od ilości.

- _ Wiele osób uważa, że robimy najlepsze komputery. Ale nie robimy ich najwięcej. Stworzyliśmy najlepszy odtwarzacz muzycznych i w końcu mieliśmy większość rynku, ale nie na początku. Robimy najlepszy telefon, ale nie mamy większości rynku _ –. argumentuje Cook.

Dodał też, że wszystko zależy od punktu widzenia. Według danych NetApp, które zacytował, 5. procent światowego ruchu internetowego z mobilnych urządzeń pochodzi od tych z systemem iOS. Dodał też, że transakcji handlowych zawieranych za pomocą iPada jest dwukrotnie więcej niż na wszystkich urządzeniach z Androidem, w tym również za pomocą smartfonów z tych systemem.

Jak myślicie, Cook zręcznie unika odpowiedzi na pytanie, czy faktycznie nie obawia się swoich androidowych konkurentów?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nie uwierzycie, na czym najlepiej zarobi Sony"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)