Milionerzy. Pytanie o mirrę warte 40 tys. złotych. Uczestnik zaufał intuicji

Milionerzy. Pytanie o mirrę warte 40 tys. złotych. Uczestnik zaufał intuicji

Milionerzy. Pytanie o mirrę warte 40 tys. złotych. Uczestnik zaufał intuicji
Źródło zdjęć: © YouTube.com
26.05.2020 08:24

Kolejny odcinek teleturnieju "Milionerzy" jak zwykle obfitował w wiele emocji i masę ciekawych pytań. Jedno z nich dotyczyło mirry, którą Trzej Królowie przynieśli w darze Jezusowi. Uczestnik grał o 40 tysięcy, zaufał intuicji i podjął nieoczekiwaną decyzję.

Program "Milionerzy" to jeden z tych teleturniejów, który od lat gromadzi przed telewizorami ogromną publiczność. Wysokie wygrane, ryzykowne decyzje, a także niezliczona ilość ciekawych pytań - to wszystko składa się na popularność, która towarzyszy telewizyjnemu quizowi od 1999 roku. Poniedziałkowy odcinek prowadzony przez Huberta Urbańskiego jak zwykle nie zawiódł i dostarczył nam wiele emocji.

Na przeciwko prowadzącego usiadł pan Tomasz Szczygieł z Krakowa, który od początku imponował nie tylko wiedzą, ale również odwagą. Ryzykowne decyzje zaprowadziły go aż do pytania za 40 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco: Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze mirrę, kadzidło i złoto. Co to jest mirra?

A: zwój pergaminu
B: gumożywica drzew
C: haftowana tkanina
D: srebro

Uczestnik zaufał intuicji

Chociaż Pan Tomasz był bliski zaryzykowania, ostatecznie postanowił zrezygnować z dalszej rozgrywki. Nie posiadał już żadnego koła ratunkowego, a kwota 20 tysięcy była dla niego jak najbardziej zadowalająca. Przyznał, że gdyby miał kontynuować grę, wahałby się pomiędzy odpowiedziami B oraz C, a ostatecznie zaznaczyłby haftowaną tkaninę.

Całe szczęście intuicja uczestnika podpowiadała mu, aby tym razem nie ryzykował i zakończył grę na tym etapie. Poprawną odpowiedzią na powyższe pytanie było bowiem B.

Mirra to żywica o bardzo intensywnym zapachu. Otrzymywana jest z tropikalnych drzew balsamowych. Ma konsystencję skrystalizowanego miodu, przyjemną woń i gorzki smak. Jej nazwa wywodzi się z języków semickich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)