Milionerzy: pytanie o broń zwaną "pepeszą". Gracz zmienił zdanie po radzie ojca

Milionerzy: pytanie o broń zwaną "pepeszą". Gracz zmienił zdanie po radzie ojca
Źródło zdjęć: © YouTube.com

08.05.2020 08:19, aktual.: 08.05.2020 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Milionerzy to jeden z tych teleturniejów, który od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Kolejny odcinek programu znów dostarczył nam wielkich emocji i ciekawych pytań. Jedno z nich dotyczyło broni zwanej "pepeszą". Zobacz jak odpowiedział uczestnik.

Kolejny odcinek programu "Milionerzy" ponownie dostarczył widzom sporej dawki emocji. Wszystko za sprawą ciekawej rozgrywki, której głównym bohaterem był pan Kamil, nauczyciel biologii z Wrocławia. Uczestnik rozpoczął odcinek z dwoma tysiącami na koncie mając przed sobą dziewięć pytań do upragnionego miliona.

Choć gracz był bardzo zestresowany, pewnie dążył do osiągnięcia gwarantowanych 40 tysięcy złotych. Dobrze radził sobie z pytaniami m.in. o logo magazynu stworzonego przez Hugh Hefnera, a także o liczbę atomów tlenu w cząsteczce wody utlenionej. Pytanie o gwarantowaną kwotę sprawiło mu jednak sporo trudności. Brzmiało ono następująco:

Gdzie skonstruowano broń, popularnie nazwaną pepeszą?

  • A. w USA
  • B. w Czechach
  • C. w ZSRR
  • D. w Chinach

Uczestnik już na samym początku odrzucił odpowiedzi A,C i D będąc prawie pewnym, że poprawną odpowiedzią na to pytanie są Czechy. Po dłuższym zastanowieniu postanowił skorzystać z pomocy ostatniego koła ratunkowego i zadzwonił do swojego ojca. Ten nie miał wątpliwości i wskazał na odpowiedź C.

Uczestnik zmienił więc zdanie o 180 stopni i zaznaczył odpowiedź C: ZSRR. Po chwili mógł się już cieszyć z gwarantowanych 40 tysięcy.

Pepesza to radziecki pistolet maszynowy skonstruowany przez Gieorgija Szpagina i wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku

Pan Kamil ukończył grę z 75 tysiącami na koncie, udzielając poprawnej odpowiedzi jeszcze na jedno pytanie. Dotyczyło ono geografii, a konkretniej państwa leżącego w Ameryce Południowej, które nie ma dostępu do morza. Oprócz Paragwaju jest to oczywiście Boliwia. Pytanie o 125 tysięcy sprawiło uczestnikowi zbyt wiele trudności. Gracz nie wiedział czym jest peszel i postanowił zakończyć rozgrywkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)