Trwa ładowanie...
d47h2ux

Milionerzy: pytanie o efekt nocebo za 40 tys. zł. Jak poradziła sobie uczestniczka?

Ostatni odcinek programu Milionerzy, jak zawsze dostarczył wiele emocji. Pani Agata dobrze radziła sobie z większością pytań radziła sobie dobrze aż musiała odpowiedzieć czym jest efekt nocebo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za nami
Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za nami (YouTube.com)
d47h2ux

Uczestniczka rozpoczęła grę w poprzednim odcinku programu Milionerzy, ale wtedy nie zdążyła odpowiedzieć na więcej niż 2 pytania. Wczoraj udało się jej jednak zajść dość wysoko, mimo że pierwsze trudności pojawiły się przy pytaniu za 1000 zł. Wtedy poprosiła o pomoc publiczność. Przy pytaniu za 40 tys. zł musiała wykorzystać kolejne koło ratunkowe. Brzmiało ono:

Efekt nocebo szczególnie mogą odczuć:

  • hipochondrycy,
  • nocne marki,
  • szczęśliwe pary,
  • noworodki.

Uczestniczka zdecydowała się zadzwonić do przyjaciółki, jednak ta nie znała odpowiedzi i pani Agata musiała zaufać intuicji. Zdecydowała się zaznaczyć odpowiedź A, co okazało się dobrym wyborem.

d47h2ux

Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

Co to jest efekt nocebo?

Efekt nocebo to zjawisko towarzyszące efektowi placebo, ale będące jednocześnie jego odwrotnością. Powoduje nasilanie się objawów ubocznych (np. nudności, wymiotów czy bólów głowy), w momencie, gdy pacjent nie wierzy w stosowaną terapię.

d47h2ux

Termin po raz pierwszy został użyty w 1961 roku przez Waltera Kennedy’ego i dosłownie oznacza "będę szkodzić" (łac.). Co ciekawe, badania prowadzone przez doktora Arthura Barsky’ego wykazały, że aż 97 proc. alergii na penicylinę to objaw efektu nocebo. Na skutki nocebo najbardziej narażeni są hipochondrycy oraz osoby skłonne do lęków i depresji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47h2ux

Podziel się opinią

Share
d47h2ux
d47h2ux
Więcej tematów