Milionerzy: Pytanie o bisior warte pół miliona złotych. Zobaczcie, jak poradziła sobie uczestniczka

Milionerzy: Pytanie o bisior warte pół miliona złotych. Zobaczcie, jak poradziła sobie uczestniczka

Milionerzy: Pytanie o bisior warte pół miliona złotych. Zobaczcie, jak poradziła sobie uczestniczka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.02.2020 07:38

We wczorajszym odcinku "Milionerów" uczestniczka programu szła jak burza, walcząc o milion złotych. Pytanie o bisior okazało się jednak nie lada wyzwaniem. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź.

500 tys. złotych było warte pytanie o bisior czyli rodzaj materiału, z którego wykonany jest Całun z Manopello. Mimo skorzystania z koła ratunkowego, uczestniczka nie podjęła ryzyka, a pytanie brzmiało:
Całun z Manopello wykonany jest z bisioru, czyli z czego?

  • A. z przędzy jedwabników
  • B. ze złota
  • C. z końskiego włosia
  • D. z wydzieliny małży

Uczestniczka programu skorzystała z pomocy publiczności, ale głosy rozłożyły się bardzo równomiernie. Zdecydowała się nie podejmować ryzyka i zakończyła grę wygrywając 250 tys. złotych.

Co to jest bisior?

Bisior to materiał wykonywany z włókien z wydzieliny małży. Wydzielina służy mięczakom do przyczepienia się do stałej powierzchni. Znany również pod nazw "jedwab morski", bisior jest niezwykle rzadką tkaniną, która w starożytności i średniowieczu osiągała wyjątkowo wysokie ceny. Obecnie bisior wytwarzany jest jedynie na włoskiej wyspie Sant'Antioco koło Sardynii, którą wytwarza Chiara Vigo.

Prawidłową odpowiedziną na pytanie z "Milionerów" była więc odpowiedź D. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)