Milionerzy: Pyszny pischinger wart był 20 tys. zł. Zobaczcie, jak poradził sobie uczestnik

Milionerzy: Pyszny pischinger wart był 20 tys. zł. Zobaczcie, jak poradził sobie uczestnik
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.01.2020 08:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czym jest pyszny pischinger? Z takim pytaniem, wartym 20 tys. zł zmierzył się pan Daniel we wczorajszym odcinku programu "Milionerzy". Zobaczcie, czy udało mu się poprawnie odpowiedzieć.

Uczestnik wczorajszego odcinka programu "Milionerzy", pan Daniel szedł jak burza aż do pytania za 20 tys złotych. Wtedy musiał sięgnąć po pierwsze koło ratunkowe. Pytanie brzmiało:
Pyszny pischinger to:

  • A: zimne piwo z pianką
  • B: kanapka z rybą
  • C: waflowy torcik
  • D: serowa rolada z ziołami

Uczestnik od razu odrzucił odpowiedź B, jednak nie chcąc ryzykować, skorzystał z koła ratunkowego. Publiczność zasugerowała odpowiedź C - waflowy torcik, na którą wskazało aż 44 proc. ankietowanych. Pan Daniel zdecydował się posłuchać rady, dzięki czemu udało mu się wybrać 20 tys. zł. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Czym jest pyszny pischinger?

Pischinger, znany również jako piszinger lub tort Pischingera to torcik z wafli przekładanych masą czekoladowo-orzechową. Najczęściej oblany jest również czekoladowym lukrem. Jego nazwa pochodzi od nazwiska wiedeńskiego cukiernika, którego uważa się za ojca przepisy - Oscara Pischingera. Tort Pischingera znany jest od XIX wieku i do dziś powszechny zwłaszcza na terenach dawnej Galicji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)