Milionerzy: Pytanie o żonę Jana Sebastiana Bacha za 40 tys. zł

Milionerzy: Pytanie o żonę Jana Sebastiana Bacha za 40 tys. zł

Milionerzy: Pytanie o żonę Jana Sebastiana Bacha za 40 tys. zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
09.01.2020 07:31

Pytanie o pierwszą żonę Jana Sebastiana Bacha sprawiło uczestnikowi niemałe kłopot i warte było gwarantowane 40 tys. złotych. Zobaczcie, jak poradził sobie uczestnik i czy sami znalibyście odpowiedź.

Pan Leszek bez większych problemów radził sobie z większością pytań we wczorajszym odcinku "Milionerów". Stając przed pytaniem za 40 tys. złotych miał do wykorzystania jeszcze dwa koła ratunkowe, a z jednego z nich postanowił niemal od razu skorzystać. Pytanie za gwarantowane 40 tys. zł brzmiało:
Pierwsza żona Jana Sebastiana Bacha to Maria Barbara Bach z domu:

  • A: Bach
  • B: Haendel
  • C: Mozart
  • D: Vivaldi

Po skorzystaniu z koła ratunkowego "pół na pół", uczestnikowi pozostały odpowiedzi A i B. Decyzja o zaznaczeniu odpowiedzi B (Haendel) okazała się jednak błędna i pan Leszek zakończył grę z gwarantowanym tysiącem złotych. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Maria Barbara Bach
Pierwszą żoną kompozytora była Maria Barbara Bach, jego kuzynka. Jan Sebastian Bach poślubił ją, gdy ta miała 23 lata. Niewiele wiadomo o ich wspólnym życiu, chociaż uważa się, że małżeństwo było szczęśliwe - para doczekała się siódemki dzieci, jednak troje z nich zmarło w wieku dziecięcym.

Maria Barbara Bach była śpiewaczką sopranową. Zmarła nagle, w wieku 36 lat, gdy mąż przebywał na dworze księcia Leopolda von Anhalt-Köthen w Karlsbadzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)