Milionerzy: James Cook i kontratenor - najtrudniejsze pytania odcinka. Jak poradził sobie uczestnik?

Milionerzy: James Cook i kontratenor - najtrudniejsze pytania odcinka. Jak poradził sobie uczestnik?

Milionerzy: James Cook i kontratenor  - najtrudniejsze pytania odcinka. Jak poradził sobie uczestnik?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
09.08.2019 10:23

Pan Rusłan, uczestnik wczorajszego odcinka programu "Milionerzy" usłyszał dwa pytania, które sprawiły mu sporo kłopotów. O ile na pytanie o Jamesa Cooka udało się odpowiedzieć prawidłowo, to jak poszło z pytaniem kontratenora?

Pan Rusłan rozpoczął grę w poprzednim odcinku, ale zdążył odpowiedzieć zaledwie na dwa pytania. Przy jednym z nich musiał skorzystać z pomocy publiczności. Jednak we wczorajszym odcinku poszło mu o wiele sprawniej. Trudności pojawiły się przy pytaniu za 75 tys. zł.
Którzy z rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli?

  • Aborygeni
  • Polinezyjczycy
  • Maorysi
  • Hawajczycy

Chociaż uczestnik przez chwilę się wahał, to nie skorzystał z koła ratunkowego. Przyznał, że kojarzył historię, więc zdecydował się zaznaczyć odpowiedź "D", co okazało się dobrą decyzją.

James Cook był jednym z najsłynniejszych podróżników w historii, który uczestniczył w wielu morskich wyprawach z ramienia brytyjskiej królewskiej marynarki. Zginął na Hawajach w 1779 roku w jednej z bitew z lokalną ludnością. Według plotek, część jego ciała została zjedzona przez tubylców, a pozostała część zwrócona Brytyjczykom.

Kontratenor wśród tenorów

Uczestnikowi udało się wygrać 75 tys. zł, ale wtedy stanął przed kolejnym trudnym pytaniem, które brzmiało:
Który tenor wśród wymienionych jest kontratenorem?

  • Placido Domingo
  • Jose Carreras
  • Andrea Bocelli
  • Philippe Jaroussky

Pan Rusłan od razu zdecydował się na koło ratunkowe "pół na pół". Z dwóch pozostałych odpowiedzi - B i D - zdecydował się zaznaczyć B, ponieważ nazwisko Jose'a Carreras'a wydawało mu się znajome Niestety w tym wypadku okazało się błędną odpowiedzią i gracz odpadł z odcinka wygrywając 40 tys. zł.

Kontratenor to śpiewak płci męskiej, który mimo przebytej mutacji głosu, dzięki odpowiedniej technice i wrodzonym uwarunkowaniom jest w stanie operować pełną skalą altu , mezzosopranu i sopranu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)