Milionerzy: gdzie zasiada każdy polski senator? Pytanie pokonało uczestnika

Milionerzy: gdzie zasiada każdy polski senator? Pytanie pokonało uczestnika27.11.2020 07:49
Milionerzy. Za nami kolejny emocjonujący odcinek. Padło pytanie za milion złotych
Milionerzy. Za nami kolejny emocjonujący odcinek. Padło pytanie za milion złotych
Źródło zdjęć: © YouTube.com

Sala zwierzeń, sfera domysłów, izba refleksji czy cela kontemplacji? Które z tych miejsc przeznaczone jest dla senatorów? To pytanie było warte 5000 zł i niestety pokonało uczestnika wczorajszego odcinka "Milionerów".

Wczorajszy odcinek programu "Milionerzy" dostarczył sporo emocji, ale niestety pan Łukasz nie miał szansy dłużej powalczyć o główną wygraną. Pokonało go pytanie, o nazwę miejsca, w którym zasiadają senatorowie.

Niestety uczestnik nie miał łatwego początku, ponieważ pierwsze koło ratunkowe musiał wykorzystać już przy pytaniu za 500 zł. Z pomocą publiczności udało mu się wskazać poprawną odpowiedź. Jednak drugie i trzecie koła ratunkowe zostały wykorzystane już przy kolejnym pytaniu. Walcząc o 5000 złotych, pan Łukasz musiał ryzykować, a pytanie brzmiał:

Każdy polski senator zasiada w tak zwanej:

  • sali zwierzeń
  • sferze domysłów
  • izbie refleksji
  • celi kontemplacji

Uczestnik przyznał, że nie zna prawidłowej odpowiedzi, ale strzelił, wybierając odpowiedź A. Niestety nie była to poprawna odpowiedź, ale wy możecie sprawdzić swoje siły w grze mobilnej "Milionerzy".

Senat zasiada w izbie refleksji

Senat, czyli izba wyższa polskiego parlamentu nazywana jest czasem "izbą refleksji". Tak więc prawidłową odpowiedzią na pytanie Huberta Urbańskiego w programie była C. Przypominamy, że Senat to organ władzy ustawodawczej RP, który składa się ze 100 senatorów wybieranych w wyborach powszechnych.

"Izba refleksji" to określenie wynikające z kompetencji Senatu, do których należą m.in. zatwierdzanie ustaw uchwalanych przez Sejm, prawo inicjatywy ustawodawczej czy wyrażanie zgody na zarządzenie przez Prezydenta referendum ogólnokrajowego.

Zobacz: Naukowcy odkryli nowego wirusa. Jest inny niż wszystko, co do tej pory widzieli [Wideo]

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie