Milionerzy: gdzie zasiada każdy polski senator? Pytanie pokonało uczestnika

Milionerzy. Za nami kolejny emocjonujący odcinek. Padło pytanie za milion złotych
Milionerzy. Za nami kolejny emocjonujący odcinek. Padło pytanie za milion złotych
Źródło zdjęć: © YouTube.com

27.11.2020 07:49, aktual.: 02.03.2022 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sala zwierzeń, sfera domysłów, izba refleksji czy cela kontemplacji? Które z tych miejsc przeznaczone jest dla senatorów? To pytanie było warte 5000 zł i niestety pokonało uczestnika wczorajszego odcinka "Milionerów".

Wczorajszy odcinek programu "Milionerzy" dostarczył sporo emocji, ale niestety pan Łukasz nie miał szansy dłużej powalczyć o główną wygraną. Pokonało go pytanie, o nazwę miejsca, w którym zasiadają senatorowie.

Niestety uczestnik nie miał łatwego początku, ponieważ pierwsze koło ratunkowe musiał wykorzystać już przy pytaniu za 500 zł. Z pomocą publiczności udało mu się wskazać poprawną odpowiedź. Jednak drugie i trzecie koła ratunkowe zostały wykorzystane już przy kolejnym pytaniu. Walcząc o 5000 złotych, pan Łukasz musiał ryzykować, a pytanie brzmiał:

Każdy polski senator zasiada w tak zwanej:

  • sali zwierzeń
  • sferze domysłów
  • izbie refleksji
  • celi kontemplacji

Uczestnik przyznał, że nie zna prawidłowej odpowiedzi, ale strzelił, wybierając odpowiedź A. Niestety nie była to poprawna odpowiedź, ale wy możecie sprawdzić swoje siły w grze mobilnej "Milionerzy".

Senat zasiada w izbie refleksji

Senat, czyli izba wyższa polskiego parlamentu nazywana jest czasem "izbą refleksji". Tak więc prawidłową odpowiedzią na pytanie Huberta Urbańskiego w programie była C. Przypominamy, że Senat to organ władzy ustawodawczej RP, który składa się ze 100 senatorów wybieranych w wyborach powszechnych.

"Izba refleksji" to określenie wynikające z kompetencji Senatu, do których należą m.in. zatwierdzanie ustaw uchwalanych przez Sejm, prawo inicjatywy ustawodawczej czy wyrażanie zgody na zarządzenie przez Prezydenta referendum ogólnokrajowego.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie