Milion telefonów z Windows Phone sprzedanych w Polsce

Milion telefonów z Windows Phone sprzedanych w Polsce08.10.2013 15:25
Milion telefonów z Windows Phone sprzedanych w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Pod koniec września 2013 w Polsce sprzedano milionowy egzemplarz smartfona z Windows Phone.

Pierwsza wersja systemu, Windows Phone 7. miała swoją światową premierę w październiku 2010 roku. Jej główną cechą było wykorzystanie kafelków, które użytkownik mógł dostosować według własnego uznania. W Polsce premierowym modelem wspierającym system Microsoft był LG Swift 7 oraz HTC z 3 modelami – HTC Trophy, Mozart i HD7, natomiast najpopularniejsze smartfony z Windows Phone – modele Nokia Lumia – zadebiutowały 4 lutego 2011 roku.

Kolejna odsłona systemu, Windows Phone 8 , została udostępniona jesienią 201. roku. Microsoft wprowadził do niej nowe funkcjonalności, m.in. wsparcie dla DirectX, obsługę procesorów wielordzeniowych oraz komunikację NFC.

• Według najnowszych badań, Windows Phone cieszy się coraz większą popularnością. W stosunku do ubiegłego roku smartfony z systemem Microsoft podwoiły swoje udziały m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jak donosi IDC, w Polsce z systemu korzysta 1. procent użytkowników smartfonów, co czyni go drugą, najpopularniejszą platformą mobilnych systemów operacyjnych.

• Polscy programiści są w czołówce twórców aplikacji na Windows. W globalnym sklepie Windows Phone jest ponad 13. tys. aplikacji i aż 10 proc. z nich zostało stworzonych w Europie Środkowo – Wschodniej. W naszym regionie jest 15 tys. deweloperów piszących programy dla Windows Phone, a w tej grupie najaktywniejsi są Polacy, którzy tworzą aż 250 aplikacji miesięcznie

• Obecnie najpopularniejszym telefonem na świecie z Windows Phone jest Nokia Lumia 520. która ma 13,3 procent udziałów z wszystkich telefonów z systemem Microsoft. Za nią plasuje się Lumia 920 (11,8 proc.) i Lumia 620 (9,6 proc.). W Polsce najpopularniejszym modelem jest natomiast HTC 8S, którego udział w rynku wynosi 22 proc.

• Na podstawie danych dostarczonych przez Gemius, w Polsce z internetu w telefonach z Windows Phone 8 użytkownicy korzystają przede wszystkim z telefonów marki Nokia (6. proc.). Według tych samych badań, ale w rozbiciu na poszczególne modele najczęściej użytkownicy Windows Phone 8 łączą się z internetem korzystając z następujących smartfonów: HTC 8S (36 proc.), Lumia 520 (22 proc.) i Lumia 820 (17 proc.).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)