Trwa ładowanie...
d377ui4

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020. W Kielcach rozpoczęły się targi MSPO

Organizowane od 28 lat wydarzenie to okazja do prezentacji najnowszych osiągnięć przemysłu zbrojeniowego z całego świata. W jego trakcie można zobaczyć najnowocześniejsze śmigłowce, sprzęt rakietowy, pancerny i wojskowy, a nawet materiały wybuchowe czy chemiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Targi MSPO w Kielcach ruszyły 8 września
Targi MSPO w Kielcach ruszyły 8 września (YouTube.com)
d377ui4

W tym roku Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywa się w dniach 8-10 września w Kielcach. Wydarzenie jest realizowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi bezpieczeństwa, co jest związane z obecną pandemią COVID-19. Każdy uczestnik wydarzenia musi wypełnić ankietę epidemiologiczną oraz stosować się do obowiązujących zasad.

MSPO 2020 w Kielcach

W trakcie targów prezentowany jest najnowszy sprzęt z Polski oraz zagranicy. Liderzy branży obronnej pokazują m.in. uzbrojenie, sprzęt lotniczy, pancerny, rakietowy, a nawet śmigłowce. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie MSPO 2020, w tym roku swoją ofertę zaprezentują również "firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Na wystawie znaleźć będzie można również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne".

Targi to nie tylko pokazy sprzętu. W ich trakcie odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, w tym debaty, konferencje oraz seminaria. Od 2004 roku nieodłącznym elementem MSPO są Wystawy Narodowe. W tym roku potencjał obronny zaprezentuje Wielka Brytania. W zeszłym roku swoje możliwości prezentowały Stany Zjednoczone, a największe zainteresowanie wśród odwiedzających wzbudził model myśliwca F-35 i przelot samolotów armii amerykańskiej.

d377ui4

Raytheon Missiles and Defense na targach MSPO

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest również ważną przestrzenią współpracy biznesowej. W trakcie targów dochodzi do zawarcia licznych umów. Przykładowo w 2019 roku doszło do podpisania listów intencyjnych dotyczących wyposażenia polskiej armii. Odbyło się to w obecności Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej.

W tym roku na targach MSPO w Kielcach zaprezentuje się spółka Raytheon Missiles and Defense, która jest częścią Raytheon Technologies. Firma skupi się na czterech głównych obszarach współpracy z Polską. Chodzi tutaj m.in. o partnerską współpracę z polskim przemysłem, najnowocześniejsze rozwiązania służące obronności Polski czy działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Czy mogę nagrywać policjantów podczas interwencji?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d377ui4

Podziel się opinią

Share
d377ui4
d377ui4
Więcej tematów