Microsoft: Zune HD 15 września. Oficjalne ceny

Microsoft: Zune HD 15 września. Oficjalne ceny

Microsoft: Zune HD 15 września. Oficjalne ceny
Źródło zdjęć: © IDG.pl
13.08.2009 11:00, aktualizacja: 13.08.2009 11:47

Microsoft potwierdził datę premiery, cenę i specyfikację odtwarzacza Zune HD

Zune HD trafi na rynek 1. września. Czarna wersja urządzenia wyposażona w ekran dotykowy i 16GB pamięci będzie kosztować 289,99 dolarów. Cena Zune HD w kolorze platynowym i 32GB pamięci wyniesie 289,99 dolarów. Ceny te zostały kilka dni temu ujawnione przez sklep Best Buy i Amazon. Microsoft teraz zdecydował się oficjalnie potwierdzić doniesienia.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Odtwarzacz Zune HD będzie dostępny w sprzedaży na stronie Zuneoriginals.net. Klient będzie mógł wybrać jeden z pięciu kolorów i dziesięciu wzorów, które ozdobią tylną część urządzenia.

Zune HD będzie wyposażone w wyświetlacz dotykowy OLED o rozdzielczości 48. x 272 pikseli, odbiornik radia, przeglądarkę internetową multi-touch oraz obsługę sieci Wi-Fi. Po podłączeniu odtwarzacza do telewizora, które możliwe będzie za pośrednictwem stacji dokującej z wyjściem HDMI, urządzenie pozwoli na uzyskanie obrazu o rozdzielczości 720p. Urządzenie zapewni dostęp do usług Xbox Live i Xbox Live Video Marketplace.

Wiadomo, że na pokładzie Zune HD znajdzie się najnowsze osiągnięcie Nvidii, chip Tegra. Przedstawiciele Nvidii przekonują, że urządzenie mobilne wykorzystujące tę platformę umożliwi odtwarzanie muzyki przez 2. dni bez przerwy. Daje to wielkie nadzieje co do wydajności urządzenia Microsoftu.

Wiele osób twierdzi, że stopień zaawansowania Zune HD sprawia, że urządzenie można wręcz określić jako konsolę do gier.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)