Microsoft znów oskarżony o utrudnianie

Microsoft znów oskarżony o utrudnianie
Źródło zdjęć: © Microsoft

18.05.2008 19:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjska agencja BECTA ( British Educational Communications and Technology Agency ) skierowała do Komisji Europejskiej skargę, w której oskarża Microsoft o to, że koncern utrudnia współpracę aplikacji z pakiet MS Office z konkurencyjnymi produktami. Przedstawiciele BECTA narzekają też, iż Microsoft stosuje nieuczciwe praktyki licencyjne na rynku oprogramowania dla instytucji edukacyjnych.

Skarga brytyjskiej organizacji już w październiku 2007 r. trafiła do tamtejszego Biura Ochrony Konsumenta - teraz została ona skierowana bezpośrednio do Komisji Europejskiej, która już rozpatruje podobne zarzuty wobec koncernu z Redmond.

BECTA twierdzi, że Microsoft celowo utrudnia użytkownikom wymianę danych pomiędzy aplikacjami z pakietu MS Office 2007 a programami biurowymi innych producentów. Co więcej, przedstawiciele agencji twierdzą także, że koncern działa nieuczciwie oferując instytucjom edukacyjnym niezwykle korzystne warunki licencjonowania oprogramowania - co znacząco utrudnia działanie na tym rynku innym producentom.

Warto zaznaczyć, że skarga w tej sprawie trafiła do KE w kilka dni po tym, jak Microsoft ogłosił, iż zamierza odwoływać się od decyzji Komisji, nakładającej na firmę karę w wysokości 899 mln euro właśnie za utrudnianie działalności firmom trzecim ( poprzez niedostarczenie im wystarczających informacji na temat zasad funkcjonowania swoich produktów serwerowych ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)