Microsoft zatrudnia speca od Linuksa

Microsoft zatrudnia speca od Linuksa

12.06.2007 14:30

Koncern z Redmond zatrudnił Toma Hanrahana - specjalistę od systemu Linux, byłego pracownika Fundacji Linuksa. Hanrahan pokieruje nowym działem, którego zadaniem będzie zapewnienie jak najlepszej współpracy produktów Microsoftu z open-source'owym systemem.

Do obowiązków nowego pracowniku koncernu należało będzie także nadzorowanie prac utworzonego wspólnie z Novellem laboratorium, w którym badana jest zgodność produktów obu firm - jego utworzenie jest efektem współpracy nawiązanej przez koncerny w listopadzie.

Listopadowa umowa przewiduje także, że Microsoft zapewni wsparcie dla produktów Novella ( czyli Suse Linux ), wykorzystywanych przez firmy obok rozwiązań koncernu z Redmond - to również należeć będzie do obowiązków Hanrahana.

Bezpośrednio przed dołączeniem do Microsoftu Tom Hanrahan pracował w Fundacji Linuksa - pełnił w niej funkcję dyrektora działu inżynieryjnego - jednocześnie kierował działem rozwoju i testów w IBM Linux Technology Center. Wcześniej przez wiele lat pracował w firmach Sequent Computer Systems oraz Intel Corp.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)