Microsoft zapłaci 8 miliardów za Skype'a?

Microsoft zapłaci 8 miliardów za Skype'a?

Microsoft zapłaci 8 miliardów za Skype'a?
10.05.2011 14:14, aktualizacja: 10.05.2011 15:19

Według Wall Street Journal, Microsoft jest bardzo bliski przejęcia firmy Skype. Firma z Redmond może zapłacić nawet 8 miliardów dolarów.

UPDATE: TO JUŻ PEWNE!! MICROSOFT KUPIŁ SOBIE SKYPE!!

Microsoft oficjalnie potwierdza informacje o przejęciu Skype'a. Kwota, jaką zapłaci firma z Redmond to 8,5 miliona dolarów, więc jeszcze trochę więcej, niż wcześniej przypuszczano. Jak na razie konkretnych planów co do luksemburskiego komunikatora Microsoft nie ma, ale wiadomo, że usługa będzie wspierana przez takie produkty, jak Xbox i Kinect czy Windows Phone. Producent Windowsa zapewnia, że wciąż będzie inwestował w Skype'a także dla innych platform.

O tym, że Skype Technologies S.A. jest na sprzedaż, wiedzieliśmy już od dawna. Od dawna także wiadomo, że najwięksi giganci rynku byli zainteresowani przejęciem luksemburskiej firmy, dostarczającej jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Obraz
© Microsoft przejmie Skype'a lada dzień? (fot. via Chip.pl)

Według dziennika the Wall Street Journal, to Microsoft jest najbardziej zainteresowany kupnem Skype'a i jest w stanie zapłacić nawet 8 miliardów dolarów. Zapowiedź tej umowy może być ogłoszona lada dzień, jednak według źródeł dziennika, warunki transakcji nie są jeszcze uzgodnione. Jak widać, wystarczyło parę godzin, aby z niepotwierdzonych do końca informacji stał się fakt.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Wyczyść swój komputer. Wynik Cię zaskoczy!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)